Популярний вітамін пов’язаний із «подвійним» ризиком утворення каменів у нирках

13.06.2024   23:31    8

Добавки у всіх їх формах обіцяють різний набір переваг для здоров’я. Однак з’являється все більше доказів того, що деякі вітаміни і мінерали вимагають обережності. При прийомі у великих дозах деякі добавки можуть надавати несприятливий вплив. В одному дослідженні загальний вітамін був пов’язаний з подвійним ризиком утворення каменів у нирках.

Вітамін С відіграє ключову роль у підтримці та відновленні сполучних тканин, шкіри та кісток. Добавки з поживними речовинами вважаються одними з найбезпечніших і ефективних. Однак, за даними Гарвардської школи громадської охорони здоров’я ім. Т. Х. Чана (HSPH), мегадози вітаміну С можуть викликати токсичні реакції.

Останні новини:  П’ять простих способів стежити за здоров’ям серця

Ці реакції включали повідомлення про діарею або камені в анамнезі, підвищеному рівні сечової кислоти і підвищеному утворенні каменів у нирках у осіб з існуючим захворюванням нирок або наявністю каменів в анамнезі.

Камені в нирках можуть розвиватися в одній або обох нирках і найчастіше вражають людей у віці від 30 до 60 років.

Останні новини:  Найгірші продукти при артриті назвали фахівці

“Вони досить поширені, від них страждає більше одного з 10 осіб. Камені в нирках зазвичай знаходяться в нирках або в сечоводі, трубці, яка з’єднує нирки з сечовим міхуром. Вони надзвичайно болючі і можуть призвести до ниркових інфекцій або неправильної роботи нирок, якщо їх не лікувати”.

Дослідження показало, що чоловіки, які приймали високі дози добавок вітаміну С, подвоювали ризик утворення каменів у нирках.

Останні новини:  Нові дані про користь шоколаду: навіть шматочок в тиждень захищає судини і серце

«На закінчення, наші результати показують, що добавки з високими дозами аскорбінової кислоти — одного з найбільш часто використовуваних вітамінних препаратів — пов’язані з дозозалежним дворазовим збільшенням ризику утворення каменів у нирках у чоловіків».