Поблизу Австралії знайшли аналог Атлантиди

22.06.2024   19:30    29

Археології з Університету Гріффіта виявили біля берегів Австралії величезне затоплене місто. Як з’ясувалося, у ньому проживали сотні тисяч людей, пише Успіх in UA.

Австрійська Атлантида колись існувала на території, яка зараз стала північно-західним австралійським шельфом. Вважається, що саме там материк Сахул відірвався від стародавнього суперконтиненту Гондвана, сформувавши свою унікальну екосистему.

Останні новини:  Метеорологиня назвала причину аномальної спеки в Україні

Материк спочатку об’єднував Антарктиду, Австралію, Тасманію та Нову Гвінею. 9 тисяч років він був над водою, але швидке глобальне підвищення рівня моря між 14 500–14 100 роками сприяло затопленню цих ділянок суші, повідомляє lenta.ua.

Люди, які тут жили, швидше за все, були з території сучасної Індонезії. Залишки затонулого міста добре збереглися, на дні вчені виявили різні артефакти. Дослідники планують інтенсифікувати свою роботу на Сахулі та ретельно вивчити історію розвитку виявленої цивілізації.

Активізація підводної археології в країні може допомогти зрозуміти, як рання міграція та кліматичні зміни вплинули на людей.

Останні новини:  Що трапиться через дні, місяці та роки після ядерної війни: прогноз учених