Нові вимоги до водіїв в Україні: де і коли можуть перевіряти військовий квиток

20.06.2024   15:31    6

За новим законом про мобілізацію, поліцейські тепер можуть перевіряти у військовозоб’язаних військовий квиток, у тому числі у водіїв автомобілів.

Представники ТЦК та СП, поліцейські та прикордонники можуть перевіряти військово-облікові документи у чоловіків від 18 до 60 років. Водіїв можуть попросити показати військовий квиток на блокпостах або на пунктах пропуску через державний кордон України. Проте водіям, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, а також пасажирів і вантажі через державний кордон, не потрібно мати при собі військовий квиток під час перетину кордону. Крім того, можливі перевірки на автозаправних станціях (АЗС) через їх статус місць масового скупчення людей.

Останні новини:  Названо найкомфортніші автомобілі всіх часів

Поліцейські не можуть зупиняти машини лише для перевірки військового квитка, пише SUV News. Новий закон цього не передбачає. Вони можуть зупинити авто, посилаючись на статтю 35 «Закону про національну поліцію», якщо є підозра у скоєнні правопорушення.

Поліцейські можуть зупиняти автомобілі:

1. Якщо водій не дотримується комендантської години.
2. Для перевірки виконання правил в’їзду та виїзду в прикордонних районах.

Останні новини:  Kia запустила зворотній відлік до старту презентації пікапа Tasman

При цьому вони повинні:

1. Вказати причину зупинки.
2. Оголосити причину перевірки документів.
3. Пояснити права та обов’язки громадянина.

Якщо людина вважає, що поліцейські діють неправильно, вона може подати скаргу до відповідного органу або суду. Якщо її затримали, вона має право на адвоката. Під час перевірки військового квитка або паспорта представники ТЦК можуть фотографувати і знімати процес на відео.

Останні новини:  Загрожує величезний штраф: кому з водіїв в Україні не можна їздити без додаткової страховки


autotheme.info