Названо кращі продукти для зменшення жиру на животі

13.06.2024   18:53    12

Дослідження показують, що одними з кращих для зменшення жиру на животі є продукти, багаті розчинною клітковиною.

Згідно з даними, збільшення в раціоні частки продуктів з розчинною клітковиною-це один з перевірених способів зменшити жирові відкладення на животі. Наприклад, щоб отримати 10 грамів розчинної клітковини, можна з’їсти два невеликих яблука, одну чашку зеленого горошку або півсклянки квасолі. Також її містять овес, вівсяні висівки, рисові висівки, ячмінь, цитрусові фрукти, полуниця, картопля.

Останні новини:  Дієтологи розповіли, скільки води потрібно пити щодня для довголіття

Наукові фахівці пояснюють, що клітковина ділиться на два типи: нерозчинну і розчинну. Остання має властивість, змішуючись з водою, формувати масу, що уповільнює процес травлення. Завдяки цьому відчуття ситості триває тривалий час.

До того ж в товстій кишці маса, створена з такої клітковини, служить харчуванням кишковим бактеріям, що виробляють жирні кислоти з коротким ланцюгом, завдяки яким зростає рівень гормонів насичення (холецистокінін, GLP-1, PYY). За словами вчених, вони “відключають” апетит, тим самим допомагаючи зменшити обсяг вісцерального жиру, розташованого на животі.

“Кожні додаткові 10 грамів розчинної клітковини в день сприяють зменшенню вісцерального жиру на 3,7%”, – заявили дослідники.

Останні новини:  Міфи про їжу: чим шкідлива локшина швидкого приготування