На дні Тихого океану помітили дивну морську істоту

22.06.2024   14:30    7

Дивовижне відкриття було зроблено під час експедиції в Атакамському жолобі, який сягає глибини 8000 метрів і простягається вздовж Перу та Чилі. На борту дослідницького судна R/V Falkor Інституту океану Шмідта вчені виявили найглибші та найпівнічніші холодні джерела Чилі на глибині 2836 метрів https://t4.com.ua.

Холодні сепи — це області, де вуглеводні, такі як метан, утворюють бульбашки на дні океану. Чим глибше занурення, тим важче їх знайти, і на визначення місцезнаходження цих рекордних джерел пішло понад 12 годин, використовуючи дані карт морського дна.

Останні новини:  У Швеції знайшли зуби вікінгів, які свідчать про розвинену стоматологію у X-XII століттях

Всі свідчення вказують на те, що це просочування метану відбувається в зонах субдукції, де дві тектонічні плити зіштовхуються. Метан є важливим ресурсом для глибоководних тварин, таких як молюски, присадисті омари та трубочники, оскільки він живить бактерії, які є частиною їхнього раціону.

Мікробний килимок, молюски та морська свиня, помічені навколо метану, просочуються морським дном. Автор зображення: ROV SuBastian/Schmidt Ocean Institute (

“Мікроби, які живуть у цих джерелах, використовують унікальні стратегії для виробництва їжі без сонячного світла”, – зазначила керівник експедиції доктор Лорен Сейлер зі Стоктонського університету, штат Нью-Джерсі. Життя в таких умовах є важливим для розуміння виживання організмів у найекстремальніших середовищах та дослідження походження життя на Землі.
Бактерії, які споживають метан, мають вирішальне значення, оскільки сонячне світло не досягає таких глибин. Ці тварини становлять великий інтерес для астробіологів, які досліджують можливість життя в позаземних умовах, де немає доступу до сонячного світла.

Останні новини:  Може вразити тисячі людей: науковці виявили нову генетичну мутацію, що спричиняє інвалідність
Протікання метану, зафіксоване на морському дні під час занурення 681.
Автор зображення: ROV SuBastian/Schmidt Ocean Institute

“Пустеля Атакама є відомою аналоговою моделлю Марса”, – зазначив доктор Армандо Азуа-Бустос з Центру астробіології (CAB, CSIC-INTA). “Це дослідження може допомогти в пошуках біосигнатур, коли ми досліджуватимемо океани Енцелада та Європи, які можуть підтримувати життя”.

Під час експедиції було зібрано 70 зразків, деякі з яких можуть бути новими видами для науки. Серед зразків можуть бути живі скам’янілості у вигляді брахіопод, лептохітонів та криноїдів, близьких до тих, що знайдені в пустелі Атакама.

Останні новини:  Китай спробує збити з курсу 30-метровий астероїд до 2030 року: в чому суть місії