Між здоров’ям очей та довголіттям виявили несподіваний зв’язок

24.06.2024   15:31    13

Очі вимагають такого ж уважного ставлення, як і будь-який інший орган. За словами вчених, число людей з порушеннями зору збільшується в усьому світі через старіння населення. Крім того, що турбота про здоров’я очей допомагає захистити їх в майбутньому від різних захворювань, якість зору також впливає і на тривалість життя.

У метааналізі, опублікованому цього року в журналі Lancet Global Health, вчені проаналізували дані про здоров’я 48 тис. осіб. Вони виявили, що ризик смертності був на 29% вище у людей з легкими порушеннями зору в порівнянні з людьми з нормальним зором. При цьому ризик збільшився до 89% у тих, хто страждав від серйозних проблем із зором.

Останні новини:  Як тіло сигналізує про нестачу кальцію в організмі

“У міру того як населення продовжує старіти, за прогнозами, поширеність порушень зору і сліпоти більш ніж подвоїться протягом наступних 30 років. Наслідки захворювання очей численні, включаючи підвищений ризик падінь, когнітивних порушень і недоумства”, – додали дослідники.

За словами фахівців з клініки Envision EyeCare (США), існують певні продукти, які можуть захистити здоров’я очей. Всі вони містять велику кількість антиоксидантів і вітамінів. У списку опинилися жирна риба, багата омега – 3 кислотами (сардини, лосось, скумбрія, тунець), листова зелень, яйця, цитрусові, ягоди і горіхи, бобові, насіння і цільнозернові продукти.

Останні новини:  Біолог назвав 3 головні правила доброго здоров’я кишечника