Має знати кожен водій: що робити, якщо автомобіль починає перегріватися

18.06.2024   11:45    12

Перегрів двигуна автомобіля – серйозна проблема. Якщо з-під капота йде пар, з’являється дивний запах або температура різко підвищується, це означає, що щось не так. У таких випадках важливо швидко і правильно діяти, щоб запобігти серйозним поломкам.

Зупиніть автомобіль

Якщо ваш двигун перегрівся, перше, що потрібно зробити – це відразу зупинити машину. Знайдіть безпечне місце для зупинки і вимкніть двигун. Якщо продовжите рухатися, це може пошкодити двигун. Перегрітий двигун може пошкодити металеві деталі, прокладки та інші частини. Це може призвести до дорогого ремонту або навіть заміни двигуна.

Останні новини:  Загрожує величезний штраф: кому з водіїв в Україні не можна їздити без додаткової страховки

Викличте евакуатор

Якщо ви не впевнені, як вирішити проблему з перегрівом, найкраще викликати евакуатор. Поки чекаєте на допомогу, залишайтеся в безпечному місці. Можливо, вам доведеться повернутися до автомобіля або відійти на безпечну відстань від нього, залежно від обставин.

Перевірте рівень охолоджувальної рідини

Якщо ви впевнені і хочете самостійно вирішити проблему перегріву, спробуйте перевірити рівень охолоджувальної рідини. Підніміть капот і знайдіть пластиковий бак з рідиною. Його можна легко впізнати за позначкою, що схожа на хвилі води. Якщо рівень рідини низький або її зовсім немає, це може означати витік.

Також, щоб перевірити рівень охолоджувальної рідини, подивіться на верхню частину радіатора. Почекайте, поки двигун охолоне, і обережно зніміть кришку радіатора, щоб уникнути опіків парою.

Останні новини:  Представник Xiaomi спростував чутки про Xiaomi SU8

Якщо рівень рідини низький, додайте її до потрібного рівня. На баку радіатора зазвичай є мінімальний та максимальний рівні. Якщо немає охолоджувальної рідини, а температура вища за нуль, можна використовувати звичайну воду.


Аmpercar.com