Лікарі пояснили, як можна вдвічі знизити ризик деменції

13.06.2024   18:31    7

Зниження ефективності роботи мозку в старості може розвинутися в серйозне захворювання – деменцію. Вважається, що на можливість її виникнення багато в чому впливає спадковість.

Нове дослідження американських вчених показало, що це не зовсім так. Генетична схильність до захворювання може зіграти свою роль, проте здорова серцево-судинна система може подолати навіть погану спадковість.

Останні новини:  Чи можна застудитися, якщо спати з увімкненим кондиціонером, розповіли лікарі

Медики проаналізували дані фрамінгемського кардіологічного дослідження-моніторингу серцево-судинних захворювань, що ведеться на чотирьох поколіннях жителів міста Фрамінгем в США з 1948 року. Вчені зіставили генетичні дані, інформацію про здоров’я серцево-судинної системи, зібрану в період 1991-1995 років, і результати скринінгу на деменцію з 1998 року.

Останні новини:  Вчені пояснили, яка група крові збільшує ризик серцево-судинних захворювань

Автори дослідження виявили, що здорова серцево-судинна система знижувала ризик хвороби на 55% для всіх категорій пацієнтів, незалежно від генетичної схильності. “Ми давно стверджували, що генетика – це не доля, що вплив вашої сімейної історії і генетичного ризику можна зменшити… ніколи не буває занадто рано чи пізно почати вести здоровий для серця спосіб життя”, – підвів підсумки засновник Інституту хвороби Альцгеймера і нейродегенеративних захворювань Техаського університету доктор Судха Сешадрі.


elegantwoman.kyiv.ua

Останні новини:  Вчені назвали продукти, які руйнують шлунок