Лікар розповів, як сидіти за кермом авто без наслідків для здоров’я спини

22.06.2024   05:26    5

Найімовірніше, людина, що сідає за кермо, в останню чергу замислюється про правильне положення своєї спини. Якщо тільки у неї вже є проблеми з цією частиною тіла. Як зберегти здоров’я спини в пропонованих обставинах, розповів порталу avtosota.com лікар-травматолог-ортопед вищої категорії, лікар-артролог, кандидат медичних наук Михайло Дорошенко.

Багатьом здається, що абсолютно вертикальне положення спинки крісла гарантує оптимальне положення спини. Це помилка. За словами експерта, така поза спричиняє сильне перенапруження, дуже швидку м’язову стомлюваність і больові відчуття в спині. Здавлювання органів паху та живота, подразнення сідничного нерва, що спричиняє біль та оніміння в промежині та стегні, – типові проблеми, якщо не відрегулювати висоту сидіння.

Останні новини:  Симптоми деменції: відчуття в тілі, які можуть проявитися за 16 років до діагнозу

Занадто відкинута спинка водійського крісла теж помилка. Від цього виникає сильне перенапруження і швидке стомлення м’язів шиї та плечового пояса. Це провокує подразнення шийних нервів і нервів плечового сплетення. Через якийсь час людина починає відчувати оніміння в руках і біль у шиї.

Компромісним варіантом фахівець назвав позу готовності та зосередженості, в якій можна безпечно керувати автомобілем, і максимально комфортну позу в положенні сидячи.

Останні новини:  5 ознак того, що у вас є серйозні проблеми з травним трактом

У профілактичних цілях потрібно правильно відрегулювати положення крісла і керма, налаштувати прилади управління під себе. Кожні півтори-дві години їзди робити перерви на 10 хвилин, під час яких найкраще робити суглобову гімнастику.

Крім того, фахівець нагадав, що правильне положення спини під час їзди здатне врятувати життя водія.

Останні новини:  Названо головні симптоми дефіциту заліза в організмі


avtosota.com