Кращі звички для сніданку назвала дієтолог

13.06.2024   18:01    10

Щоб знизити рівень холестерину, важливо приділяти особливу увагу продуктам, які входять в щоденний раціон. Коли справа стосується сніданку, фахівці радять включати в нього більше клітковини і корисних жирів.

Дієтолог Кортні Д’Анджело (Courtney D’angelo) розповіла про кращі звички для сніданку, які допоможуть впоратися з високим холестерином.

Правильні жири

За словами Д’Анджело, вживання продуктів, багатих ненасиченими жирами, може зробити істотний вплив на рівень холестерину в організмі. “В першу чергу постарайтеся обмежити вживання насичених жирів, які можна знайти в молочних і оброблених продуктах, а також випічці. Якщо їх занадто багато, рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) або «поганого» холестерину в крові може значно зрости. Спробуйте замінити ці продукти на більш здорові, наприклад, горіхи, нежирне м’ясо і рослинні олії”, – пояснила Д’Анджело.

Останні новини:  Біологи виявили механізм впливу спорту на імунітет і кістки

Більше розчинної клітковини

Дієтолог порадила починати свій день з достатньої кількості розчинної клітковини, оскільки вона уповільнює всмоктування холестерину в організмі. “Дослідження показують, що всього 5-10 г розчинної клітковини в день можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ”, – пояснила експерт. Хорошими джерелами речовини є овес, насіння чіа, лляне насіння, сочевиця, боби і ягоди.

Останні новини:  Професор застерегла пити цей тип молока – воно підвищує поганий холестерин

Більше омега-3

Д’Анджело також нагадала, що споживання омега – 3 жирних кислот може побічно вплинути на рівень холестерину в крові. За її словами, ці кислоти можуть знизити рівень тригліцеридів і навіть допомогти стабілізувати артеріальний тиск. Найпростіше отримати достатню кількість омега – 3 на сніданок – з’їсти волоські горіхи або насіння льону.