Країни-кандидати повинні входити до ЄС поступово, – глава МЗС Чехії

23.06.2024   22:21    9

Країни-кандидати повинні прийматися до Європейського Союзу поступово. Про це агентству APA заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в кулуарах Європейського форуму у Вахау.

Глава чеської дипломатії висловився за “модель регати”, тобто змагання між кандидатами на вступ до ЄС щодо прогресу реформ. За його словами, спільне приєднання “стримувало б більш швидких кандидатів”.

“Адаптація до правил ЄС і реформи – це два паралельні процеси. Ми маємо забезпечити європейську перспективу кожній європейській країні, яка цього хоче і виконує вимоги”, – підкреслив політик.

При цьому, за словами Ліпавського, Україна є особливим випадком, оскільки на неї напала Росія, яка “перетворилася на фашистський режим”.

“Путін веде імперіалістичну війну проти всієї Європи. Навіть Чехія стає мішенню для гібридних атак Москви”, – зазначив міністр.

Він підкреслив, що українці визначилися з демократією та “європейським стилем життя”, тому заслуговують на всю підтримку з боку країн ЄС, і нагадав, що Чехія також допомагає постачанням зброї та прийняла півмільйона біженців з України – це найбільше число на душу населення в ЄС.

“Я ніколи більше не хочу бачити залізну завісу на кордоні між Чехією та Австрією. Навіть цей раніше смертоносний кордон колись був встановлений за наказом з Москви”, – сказав Ліпавський.

Стосунки України з ЄС – останні новини

Днями Євросоюз продовжив “транспортний безвіз” для України ще на рік. Вантажні автоперевезення і надалі не потребуватимуть спеціальних дозволів.

Також повідомляв, що ЄС допоміг натренувати вже понад 50 тисяч українських військових. Київ закликає Євросоюз зберігати і нарощувати обсяги й темпи підготовки.

Останні новини:  Латвія забороняє в’їзд автомобілів на білоруських номерах


uapress.kyiv.ua