Консервована квасоля: дієтолог назвав 5 корисних для здоров’я властивостей

20.06.2024   14:31    15

Насичену клітковиною, білком і необхідними поживними речовинами, квасоля по праву називають «найскромнішим суперпродуктом», кажуть експерти.

У невибагливої квасолі є щось більше, ніж здається на перший погляд: вона насичена клітковиною, білком і необхідними поживними речовинами, такими як фолієва кислота, калій, цинк і магній – про це розповів в інтерв’ю британський дієтолог Алекс Гловер.

Спеціаліст констатує: здорова їжа не обов’язково дорога. Він рекомендує вживати консервовану квасолю, відзначаючи, що цей продукт має цілу низку корисних для здоров’я властивостей. Головне, підкреслює Гловер, стежити за вмістом в продукті солі і цукру, при необхідності консервовану квасолю краще їсти попередньо промитої.

Останні новини:  Чого можна добитися, якщо ходити пішки лише 10 хвилин на день: каже лікар

Профілактика раку кишечника. Дорослим людям рекомендується з’їдати 30 грамів клітковини щодня – її недолік підвищує ризик раку кишечника. Банка квасолі містить прімерно16 грамів клітковини.

Продовження життя. Вченими було доведено, що раціон, багатий клітковиною, знижує ризик серцевих захворювань, діабету, інсульту – хвороб, що скорочують тривалість життя.

Останні новини:  Чому жінки за 40 легше набирають вагу і що допомагає їм не поправлятися

“Клітковина дуже важлива для підтримки різноманітності кишкового мікробіома. Режими харчування, багаті клітковиною, асоціюються зі зниженням багатьох метаболічних станів, таких як діабет 2 типу і серцеві захворювання, оскільки клітковина може зв’язуватися з глюкозою і холестерином, знижуючи їх рівні в крові».

Схуднення. Дієтолог Гловер рекомендує консервовану квасолю як продукт, що прискорює процес схуднення. Завдяки високому вмісту клітковини і білка квасоля продовжує відчуття ситості, захищає від занадто сильного почуття голоду. При цьому в ній самій досить мало калорій і насичених жирів.

Останні новини:  Вітаміни та мікроелементи для жінок: 6 важливих компонентів

Зміцнення імунітету. Одним з багатьох мінералів, що містяться в квасолі, є цинк. Наш організм потребує його для виконання ряду функцій, також мінерал важливий для імунної системи – цинк впливає на те, як клітини організму реагують на інфекції, і може допомогти контролювати запалення.