Коли вітаміни можуть шкодити печінці і здоров’ю в цілому

25.06.2024   18:00    15

Необдуманий прийом вітамінів може провокувати розвиток запальних процесів в печінці, попереджає експерт.

Тема нестачі вітамінів в організмі навесні стає злободенною-вважається, що після довгої зими з відсутністю Сонця, свіжих овочів і фруктів люди майже поголовно починають страждати від нестачі багатьох мікроелементів. Однак, за словами лікаря, хоча рівень деяких вітамінів в цю пору року насправді може бути знижений, «таких випадків не дуже багато».

Останні новини:  Симптоми високого холестерину: застережливий знак у вас в роті

Проблема в тому, що приймати вітаміни громадяни починають, виходячи з власних уявлень про необхідність такої профілактики авітамінозу. Подібний метод зміцнення організму далеко не безпечний для здоров’я. Говорячи про це, експерт зауважив, що “крім вітамінів в кожній таблетці міститься велика кількість інших речовин, що створює певне навантаження на організм”.

Лікар розповів в інтерв’ю, що один з найбільш серйозних ризиків, пов’язаних з самодіяльним вживанням вітамінів, полягає в можливому передозуванні, через що може постраждати печінка. Фахівець повідомив, що “в першу чергу це токсичний і лікарський гепатити, тобто запалення печінки через прийом великої кількості ліків”.

Останні новини:  Три продукти, які допомагають схуднути після 40 років: пояснює дієтолог

Крім того, вітаміни здатні викликати алергічні реакції – це в тому числі відноситься до популярних вітамінів D або С, які часто приймаються для профілактики сезонних інфекцій.


uapress.kyiv.ua