Китайська марка BYD отримує в Європі в 10 разів більше прибутку, ніж у Китаї

22.06.2024   19:31    11

Згідно з дослідженням, прибуток китайського автовиробника BYD від продажу електромобілів у Європі в 10 разів перевищує показники в Китаї. Навіть з урахуванням нових 30%-вих імпортних мит, введених ЄС на китайські електрокари, BYD все ще зберігає значну премію під час реалізації своїх моделей у Європі.

Китайські виробники електромобілів, такі як BYD, продовжують активно освоювати європейський ринок, незважаючи на введення Євросоюзом нових мит на імпорт. І як показують дослідження, для деяких компаній ця експансія в Європу виявляється надзвичайно вигідною – прибуток від продажів тут може в 10 разів перевищувати показники на рідному ринку в Китаї.

Останні новини:  Стартували продажі «зарядженої» Skoda Octavia з 265-сильним мотором

Згідно зі звітом аналітичної компанії Rhodium Group, прибуток китайської марки BYD від продажу моделі Seal U в Європі становить $15 400 на автомобіль. Водночас у Китаї цей показник дорівнює лише $1 400. Таким чином, різниця в прибутку сягає $14 000 або приблизно 10-кратного перевищення.

Експерти називають цю різницю “премією ЄС” – тобто додатковий прибуток, який BYD отримує від реалізації своїх електрокарів на європейському ринку. З урахуванням нових 30% мит на імпорт, введених Євросоюзом, компанія, як і раніше, зароблятиме на $5080 більше з кожної проданої в Європі моделі Seal U, ніж у Китаї.

Останні новини:  Ford Puma отримав повністю електричний варіант
BYD Seal
BYD Seal

Основна причина такого значного розриву – відмінності в рівні державної підтримки китайських та іноземних автовиробників. Китайські компанії, такі як BYD, отримують щедріші субсидії, а також є більш вертикально інтегрованими, що дає їм змогу економити на компонентах і матеріалах. Зі свого боку, європейські бренди стикаються з більш високими витратами.

Експерти Rhodium Group припускають, що для того, щоб нівелювати цю різницю в прибутку, Європейській комісії, можливо, доведеться встановити вищі тарифи – аж до 45-55% для найбільш конкурентних китайських виробників. Однак навіть 30%-ві мита поки що не зможуть повністю усунути перевагу BYD та інших китайських марок на європейському ринку.

Останні новини:  Tesla почала продавати додатковий запас ходу для Model Y

Ситуація ставить у складне становище і західних автовиробників, які використовують Китай як експортну базу для поставок до Європи. Введення високих мит може зробити їхні бізнес-моделі менш рентабельними, порушивши їхні плани з нарощування постачання з КНР. Загалом, тема імпорту китайських електромобілів до Європи продовжує залишатися одним із центральних питань у торговельних відносинах між двома регіонами.

avtosota.com