Канада планує посилити умови імпорту китайських машин

23.06.2024   23:51    11

Уряд Джастіна Трюдо готує нові мита на електромобілі китайського виробництва, пише Bloomberg з посиланням на свої джерела. Країна може посилити політику ввезення “китайців” слідом за США, з якими її тісно пов’язують торговельні ланцюжки, і Євросоюзом. Вжити заходів просять і гравці автомобільної індустрії, проте в уряді побоюються відповіді з боку Китаю.

Останні новини:  SsangYong Actyon отримає наступника: подробиці

За даними Статистичного управління Канади, торік до країни було ввезено китайських електрокарів на 2,2 мільярда місцевих доларів. Зростання колосальне: у 2022-му їхня вартість становила лише 100 мільйонів. Кількість машин зросла більш ніж уп’ятеро, на що дуже вплинув старт поставок Tesla Model Y з Шанхая.

Останні новини:  Представлений економічний гібридний седан Changan Nevo A05

Канадські політики звинувачують Китай у низьких стандартах праці та використанні брудної енергії, що дозволяє йому виробляти багато дешевих автомобілів. Вони, а також представники автопрому закликають Трюдо привести канадські тарифи у відповідність до американських, щоб не ризикувати робочими місцями.

Однак дехто побоюється заходів у відповідь з боку Китаю, який вже почав розслідування щодо європейських товарів. Китайців, які виробляють доступні для більшості електромобілі, підтримують і деякі екоактивісти.

Останні новини:  Audi позбулася купе і кабріолетів: А5 відправили у відставку

У травні США оголосили про план підвищити ввізні мита на електромобілі китайського виробництва майже в чотири рази – до 100 відсотків. Минулого тижня ЄС заявив, що збільшить їх до 38,1 відсотків максимум.nnews.com.ua