Головні ознаки хворої печінки назвали лікарі

08.06.2024   15:00    6

Згідно з Національним інститутом охорони здоров’я, захворювання печінки включає різні стани, викликані вірусами, такими як гепатити A, B і C, токсинами, вживанням ліків, алкоголю (жирова хвороба печінки і цироз), рак печінки і навіть спадкові захворювання, такі як гемохроматоз і хвороба Вільсона. Однак далеко не всі знають, коли печінка вражена, оскільки ігнорують симптоми. Лікарі виділяють кілька основних ознак хворого органу.

Набряк ніг і здуття живота

Доктор медицини, клінічний директор програми Yale Medicine Fatty Liver Disease Альберт до пояснив, що накопичення рідини в організмі може відбуватися при цирозі і приводити до периферичних набряків. В цьому випадку рідина накопичується в ногах і м’яких тканинах, в тому числі черевної порожнини. Цей стан відомий як асцит.

Останні новини:  Ризик для печінки: п’ять поширених помилок в харчуванні

Часті синці

Якщо шкіра стає занадто чутливою і на багато дотику відповідає легким появою синців, мова може йти про пошкодження печінки. “Печінка є основним органом, що виробляє білки та інші речовини, що сприяють нормальному згортанню крові. Коли вона не функціонує належним чином, знижений рівень цих незамінних молекул призводить до швидкого появи синців і збільшує час загоєння травм і порізів”, – пояснив До.

Останні новини:  Названо сім кращих звичок для продовження здорового стану серця

Жовтяниця і свербіж

Пожовтіння шкірних покривів або білків очей вказує на скупчення в печінці токсинів, зазначив лікар. Крім того, при її пошкодженні з’являється свербіж шкіри, який пов’язують з підвищеним вмістом жовчних солей в організмі.

Нудота і втрата апетиту

За словами доктора медицини Даррена Марінісса, втрата апетиту – перша ознака печінкової недостатності. Крім того, варто звернути увагу на постійну нудоту або блювоту, які також вказують на розвиток захворювання печінки, додав лікар.