Експерти назвали продукти, які звужують судини

20.06.2024   13:00    17

Багато людей стежать за роботою своєї серцево-судинної системи, але не завжди контролюють раціон. Експерти назвали продукти, що звужують судини, і здатні вплинути на самопочуття людини.

Кровоносні судини здатні розширюватися і звужуватися, чому залежить загальне самопочуття людини. Нерідко при зміні їх стану, люди відчувають головний біль і інші симптоми гіпертонії. Відбувається при їх звуженні і зростання значення тиску. Щоб цього не відбувалося, потрібно стежити за раціоном, адже нерідко продукти є провокаторами погіршення показників роботи кровоносної системи.

Останні новини:  Лікар назвала види відпочинку, які потрібні кожному на додаток до сну

В першу чергу вчені попередили про шкоду солі. Ця приправа уповільнює виведення води з організму, чому починає збільшуватися обсяг крові. Щоб цього не допустити, потрібно відмовитися від солоної їжі. Найчастіше – це доступні напівфабрикати та інші товари, що піддаються переробці.

Аналогічний ефект на стан судин надає кофеїн. Він має судинозвужувальні властивості. Нерідко при мігрені саме чай і кава допомагають позбутися від болю, так як зменшують кров’яний приплив. Фахівці відзначають, звузити судини можуть і трансжири, присутні у великій кількості продуктів. Їх застосовують при приготуванні тістечок та іншої кондитерської продукції, так як вони містяться в маргарині. Крім того, вони є в жирному смаженому м’ясі.

Впливає на стан кровоносної системи і корінь солодки. Цей лікарський засіб популярний в народі, особливо в сезон активності ГРВІ. Деякі застосовують зілля і при печії. Якщо ж вживати його протягом декількох тижнів, в організмі почне накопичуватися гліциризинова кислота. Вона затримує сіль, приводячи до розвитку гіпертонії.

Останні новини:  Незвичайні причини, які можуть спровокувати серцевий напад