Дослідження показало, чим небезпечна для чоловіків велика талія

15.06.2024   09:00    16

У дослідженні вчених з Великобританії взяли участь понад 200 тис.чоловіків від 40 до 69 років. За їх здоров’ям медики спостерігали протягом 10 років, регулярно відстежуючи індекс маси тіла (ІМТ), загальний відсоток жиру, обсяг талії і її співвідношення до стегон. Результати показали, що велика талія у чоловіків підвищує ризик смертельного захворювання.

Доктор Аврора Перес-Корнаго, яка очолювала дослідження, пояснила, що збільшення ваги навколо живота «найбільш небезпечно», тому що «цей жир розташований навколо життєво важливих органів». Такий жир ще називають вісцеральним. Він викликає метаболічну і гормональну дисфункцію, що відіграє велику роль у розвитку раку простати у чоловіків. У числі основних симптомів захворювання відзначаються часте і хворе сечовипускання, кров або сперма в сечі.

Останні новини:  7 здорових звичок, які допомагають запобігти недоумству

За 10 років дослідження від цього виду раку помер 571 чоловік. При цьому велика частина з них мала талію більше 103 сантиметрів. На думку лікарів, їх ризик захворіти цим видом раку вище на 35%, ніж у людей з талією нижче 90 сантиметрів – 25%. Також має значення співвідношення об’єму талії до стегон. Ризик раку простати у чоловіків, у яких жир розташовується в середній частині, вище на 34%.

При цьому вчений уточнила, що дослідники не знайшли чіткого зв’язку між захворюванням і загальним вмістом жиру в організмі. Для підтвердження цих результатів необхідно більш масштабне дослідження. Також Перес-Корнаго підкреслила, що високий ІМТ збільшує в тому числі і ризик інших захворювань, включаючи різні види раку. Тому людям слід враховувати негативні наслідки зайвої ваги.

Останні новини:  5 приправ з раціону довгожителів