Дієтологи попередили про головні небезпеки сухофруктів

13.06.2024   22:00    11

Сухофрукти дійсно мають ряд позитивних властивостей і в розумних дозах корисні для здоров’я. Однак ховаються в них і певні небезпеки, про які попереджають дієтологи.

Хоча сухофрукти називають корисним перекусом, в них міститься значна кількість цукру, а ще вони досить калорійні. Щоб уникнути негативного ефекту, важливо вживати їх помірно, зловживання загрожує набором ваги, підвищеним ризиком розвитку діабету і серцево-судинних недуг.

Останні новини:  Британські медики розкрили спосіб схуднення без спеціальних дієт

Крім того, є ймовірність напоротися на оброблені сульфітами сухофрукти, які часто присутні на прилавках магазинів. Від нормального продукту їх відрізняє більш привабливий блискучий зовнішній вигляд. Зазвичай після висушування фруктів ті втрачають вологу і скушкіруються, тому не завжди здаються апетитними візуально.

Зберігати продукт теж потрібно правильно. Якщо він знаходиться у вологому середовищі, то це спровокує утворення цвілі. Втім, загрози для здоров’я вона не несе і може змитися водою.

Вказали експерти і на переваги сухофруктів. Перш за все вони дуже поживні, навіть невеликої кількості вистачить для насичення і отримання запасу енергії. У продукті багато вітамінів і корисних речовин, він багатий антиоксидантами, здатними уповільнювати процес старіння, а також клітковиною, магнієм і калієм.

Останні новини:  Що допомагає швидше зменшити жир на животі: корисні продукти та 6 порад

Хоча цукру в сухофруктах багато, він там має природне походження. Якщо є тяга до солодкого, корисніше буде перекусити фініком або декількома чорносливами, ніж покупним тортом з сумнівним складом. Переваги продукт має і для травлення, оскільки багатий клітковиною і стимулює роботу кишечника. Навіть мінімальної кількості сухофруктів в раціоні досить, щоб поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.

Останні новини:  Медики розвінчали популярні міфи про боротьбу із зайвою вагою