Дипломатичний контрнаступ України. Чого чекати від Саміту миру-2

18.06.2024   10:47    4

Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі триває підготовка вже до другого Саміту миру. Коли і де може пройти новий саміт, з якою метою Київ ініціює його проведення та на які результати очікує, з’ясовував Фокус.

Під час пресконференції за підсумками Глобального саміту миру, який відбувся 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоці, Володимир Зеленський, серед іншого, сказав і про новий саміт.

Останні новини:  Байден зробив новий випад у бік Китаю через Росію: що заявив

“Ми не маємо часу на довготривалу роботу. Рух до миру означає діяти швидко. Підготовка до другого Саміту миру займе місяці, не роки. Тому коли план дій щодо миру буде готовим і кожен крок буде пропрацьованим, відкриється шлях до проведення другого Саміту миру, а отже, і для завершення цієї війни задля справедливого та тривалого миру”, — наголосив президент.

Останні новини:  Вдень сильна спека, подекуди до +41°: прогноз погоди на 12 липня

Володимир Зеленський також додав, що вже є країни, які оголосили про свій інтерес прийняти другий Саміт миру, і офіційний Київ почав з ними відповідні перемовини.

Зі свого боку, міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Касіс, як повідомляє The Guardian, заявив, що ймовірно, другий Саміт миру відбудеться до президентських виборів у США, запланованих на листопад 2024 року. Метою наступного саміту, на переконання швейцарського дипломата, буде питання, як саме прокласти шлях до миру в Україні.


novosti24.kyiv.ua

Останні новини:  Хто має більше техніки: НАТО чи Росія