Деменція: ці 4 ранні симптоми можуть проявитися в середньому віці

10.06.2024   22:31    920

Існує безліч поширених помилок про деменцію, і їх сталість пов’язане з великою небезпекою. По-перше, недоумство помилково вважають наслідком старості. Вік-фактор ризику, але не причина. Крім того, у вас може розвинутися недоумство до 65 років.

Інша помилка полягає в тому, що втрата пам’яті – це початковий попереджувальний знак. Хоча втрата пам’яті є загальною характеристикою, це не завжди перший симптом. Люди з лобно-скроневої деменцією (ЛВД) – незвичайним типом деменції – в першу чергу відчувають проблеми з поведінкою і мовою.

Останні новини:  Заняття спортом допоможуть зменшити ризик деменції

Крім того, ЛТД є другим за частотою типом деменції (після хвороби Альцгеймера) у дорослих у віці до 65 років.

“ЛГЗ зазвичай з’являються в середньому віці, середній вік початку становить від 45 до 65 років, а пік поширеності припадає на сьоме десятиліття».

Він зазначає, що помітні «ранні» симптоми включають прогресуюче огрубіння особистості, соціальної поведінки, саморегуляції (емоцій, спонукань і поведінки) і мови.

“Часто спостерігаються грубі зміни в соціальній поведінці і мові, включаючи байдужість до самообслуговування і потребам інших, втрату мови і розуміння, втрату співчуття, відволікання, імпульсивність, розгальмування, стереотипну поведінку і жорсткі розпорядки, а також примусу».

Останні новини:  Чому перед здачею аналізів не можна їсти, пити каву та курити

За даними NHS, також можуть бути фізичні проблеми, такі як повільні або жорсткі рухи, втрата контролю над сечовим міхуром або кишечником, м’язова слабкість або утруднене ковтання.

«Ці проблеми можуть ускладнювати повсякденну діяльність, і в кінцевому підсумку людина може бути не в змозі піклуватися про себе».

Існує ряд факторів ризику, пов’язаних зі способом життя, багато з яких аналогічні факторам ризику серцево-судинних захворювань. До них відносяться куріння, некерована гіпертонія, діабет і брак освіти.

Останні новини:  Названо 6 продуктів, які допомагають скинути вагу