Чому люди вважають життя інших кращим за своє власне

17.06.2024   03:04    14

Трава скрізь зелена. А ми, швидше за все, просто не розрізняємо кольори… Ця стаття не має ніякого відношення до дальтонізму і пов’язана з відомою приказкою про те, що на іншій стороні трава завжди здається зеленою. Для тих, хто не в курсі, це означає, що людей ніколи не задовольняє їх поточне положення справ, і що їм постійно здається, ніби інші живуть краще.

В якості прикладу кожен може назвати новини в Instagram про те, як хтось подорожує по всьому світу, статуси в Facebook про чиєсь чудове сімейне життя або реальні історії про життя на повну котушку. Все це змушує нас зеленіти від заздрості, тому що наше власне життя здається нам таким нудним і важким.

Але це не так. Наше життя зовсім не жахливе.

Перестаньте порівнювати себе з іншими

Ми порівнюємо абсолютно все: розмір зарплати, одяг, статуру, кількість шанувальників в Instagram. Дивно, але найбільш неприємне в такому порівнянні аж ніяк не те, що ми порівнюємо поверхневі вимірювані речі (або незмірні), а те, що ми зіставляємо все своє найгірше з чимось найкращим у іншої людини.

Так відбувається тому, що ми знаємо, наскільки поганим може бути наше власне життя, при цьому будуючи лише здогадки про життя інших. Інколи можна не помітити, що «чужа сторона» зовсім не така вже й прекрасна, адже люди, як правило, розповідають про себе тільки хороші історії, ті, якими вони пишаються, начебто просування по службі, весілля або відпустка. Але ніхто не хвалиться своїми важкими днями, а ми в цей час порівнюємо своє неідеальне існування з неймовірними досягненнями «опонентів».

Останні новини:  Уроки саморозвитку: шукаємо мотивацію для успішного досягнення цілей

Контролювати можна тільки одне життя – своє власне

Нездорова звичка порівнювати себе з іншими людьми призводить лише до незадоволеності, розсіюючи нашу увагу і змушуючи витрачати енергію на спостереження за чужими успіхами замість досягнення своїх власних. Порівнянням немає кінця.

Але якщо порівняння з іншими не приносить у наше життя нічого важливого, тоді навіщо постійно прагнути до нескінченних відчуттів неповноцінності, заздрості і несправедливості?

Іноді змагання може бути доречним, але це не стосується нашого життя. Всі ми унікальні і по-своєму особливі. Ви також унікальні та особливі, тому прийміть себе такими, якими ви є.
Віддавайте, допомагайте і служіть іншим людям

Проведено дуже багато досліджень, які доводять користь благодійності, і не тільки зі сторони її одержувачів, але і для щастя і здоров’я самих благодійників.

Десятиліттями вчені показували, що позитивні емоції відбиваються на роботі нашого організму, сприяючи виробленню ендорфінів і «гормону кохання» окситоцину, що викликає відчуття тепла і щастя. Більше того, є стара приказка: «Якщо ви хочете вічного щастя, допоможіть кому-небудь».

Щастя приходить нам у вигляді доброти і радості – позитивного зворотного зв’язку на все, що ми зробили, щоб допомогти іншим. А це змушує нас цінувати життя в цілому.

Жертвуючи гроші, час, навички або ж таланти, майте мету, до якої можна прагнути

Основою для благодійної діяльності має бути побудова благополучного життя, а також власний розвиток і розвиток своїх захоплень.

Регулярні благодійні внески, присвячення свого часу іншим і щире наставництво наповнюють життя невеликими променями щастя, коли ми бачимо плоди своєї допомоги і робимо чиєсь життя кращим.

Останні новини:  Антирейтинг гурмана: 5 країн із найбільш нездоровою кухнею

Простягаючи руку допомоги, з досягненням кожної нової мети ми додаємо своєму життю цінності.

Факт того, що ми здатні допомогти іншій людині, примушує нас ще більше цінувати те, що ми вже маємо. І чим більше ми даємо, тим більше знаходимо сенсу в житті. Це свого роду позитивне замкнуте коло, в якому доброта робить нас щасливими, а щастя спонукає бути добрішими.

Будьте вдячні за невеликі речі, які дарують прості радості

Одна з найбільших помилок пов’язана з тим, що ми приділяємо надто багато часу речам, яких у нас немає, а не тим, які у нас вже є. А це суперечить самій суті задоволеності життям.

Замість того, щоб думати про неприємні речі, що формують тільки погані спогади, краще складіть список того, що приносить вам задоволення. Навчіть мозок бачити позитив, тому що постійна кількість невеликих перемог приносить набагато більше задоволення, якщо порівнювати їх з великими і рідкісними подіями, які (як нам здається) приведуть нас у захват.

Зрозумійте, що наше щастя не залежить від матеріальних благ

Причина, чому так багато людей бореться за те, щоб надати житю сенс, полягає у вірі, що щастя приносять матеріальні речі. Ми здійснюємо покупки, оскільки думаємо, що вони додадуть нашому життю комфорту, безпеки і урізноманітнять його. Але гроші не зможуть зробити нас щасливішими.

Якщо ми й справді хочемо досягти щастя, доведеться спрямувати весь свій час і енергію на розвиток внутрішніх цінностей: людяності, доброти і любові. Як тільки якості простого життя проявляться у всій своїй красі, ми зможемо почати насолоджуватися усіма невеликими і безкоштовними речами, які вже присутні в нашому житті.

Останні новини:  Лікарка розповіла, чому потрібно проходити 10 000 кроків на день

Відчуйте їх ненадовго в тихій обстановці, обдумайте своє життя і висловіть подяку за що-небудь – життя повинне мати сенс і бути усвідомленим.

Загляньте всередину себе, прийміть свою сутність і усвідомте, що щастя вже давно живе всередині вас.

Задоволення – це коли людина задоволена своїм життям і всім тим, що у неї є. Ми не повинні припиняти вчитися новому, розвиватися і пізнавати світ. Наші амбіційні прагнення повинні викликати у нас радість, щоб ми в підсумку стали кращою версією себе.

Вдячність за досягнутий нами прогрес є невід’ємною частиною щастя, а тому нам необхідно навчитися вимірювати свій успіх, щоб свідомо вибирати щастя, адже, як і все в цьому житті, задоволення залежить тільки від вибору.

Вирішіть для себе, наскільки хороше ваше життя, почніть радіти його дарам, робіть все, що дозволяє вам розвиватися і робить вас щасливими, і не перетворюйтеся в свого найлютішого ворога, вдаючись до токсичних порівнянь.

Виховавши в собі правильний світогляд і підхід до життя, ми побачимо, що у нас вже є все необхідне для щастя. Зрештою, відоме прислів’я про те, що на іншій стороні трава завжди здається зеленішою, насправді означає щось інше: чужі обставини завжди здаються більш бажаними, ніж свої, але насправді часто це зовсім не так.

Потрібно бути вдячними за можливість бути щасливими, і так було завжди.


novosti24.kyiv.ua