Число загиблих під час хаджу до Мекки перевищило 1,3 тис. осіб

24.06.2024   15:00    12

Число загиблих під час хаджу до Мекки перевищило 1,3 тис. осіб

Фото: risingkashmir.com

Саудівська Аравія заявила про понад 1300 загиблих осіб під час паломництва

Більшість загиблих «йшли на великі відстані під прямими сонячними променями, без належного захисту або комфорту».

Кількість паломників, які загинули в Саудівській Аравії під час хаджу в Мекку, перевищила 1,3 тис. осіб, переважно це незареєстровані паломники. Про це у неділю, 23 червня, повідомив міністр охорони здоров’я Фахд бен Абдель Рахман аль-Джаляджель.

Останні новини:  Байден заявив, що повернеться до передвиборчої кампанії наступного тижня

«Число смертельних випадків під час хаджу становить 1301 особу. Серед загиблих прочан 83% не мали відповідної візи», — сказав міністр.

Він зауважив, що відповідна віза дає паломнику доступ до кондиціонованих приміщень, що були організовані саудівською владою за маршрутом хаджу.

Міністр зазначив, що у більшості випадків смерть наставала через зневоднення та фізичне виснаження на тлі екстремальної спеки. Температура у Мецці у ці дні досягала плюс 47 градусів.

Саудівська Аравія вимагає від кожного паломника придбати одну з 1,8 мільйона наявних ліцензій для легального доступу до Мекки. Ці ліцензії можуть коштувати кілька тисяч доларів США. Паломники без ліцензії, як правило, не подорожують в організованих туристичних автобусах з кондиціонерами і не мають вільного доступу до води та їжі.

Останні новини:  Трамп офіційно став кандидатом від “республіканцем” і згадав про війну в Україні

Хадж — паломництво мусульман у Мекку. Усі мусульмани, які можуть це зробити, мають хоча б раз у житті здійснити хадж. У 2024 році хадж здійснили близько 1,83 млн. паломників, з них 1,6 млн. — іноземці.

Торік під час хаджу загинули щонайменше 240 людей. З нездужанням через спеку зіткнулися 10 тис. паломників.

Останні новини:  В Грузії сказали, що розраховують на покращення відносин з ЄС

korrespondent.net