Чим більше фізичної активності, тим менше ризик лімфоми – дослідження

20.06.2024   11:00    9

Високий рівень фізичної активності може знизити ризик розвитку лімфоми, згідно з оглядом / метааналізом.

Гвінівер А. Девіс, доктор медицини, магістр охорони здоров’я, з онкологічного центру Джуравінскі-Гамільтон, Канада, і його колеги провели систематичний огляд / метааналіз літератури, щоб вивчити зв’язок між фізичною активністю і виникла лімфомою. Вісімнадцять досліджень (дев’ять когортних, дев’ять випадок-контроль) були включені в остаточний аналіз.

Останні новини:  Ранні ознаки остеопорозу – 3 симптоми, які не можна не брати до уваги

Дослідники виявили, що для всіх лімфом порівняння найвищих і найнижчих категорій активності показало, що фізична активність була захисною (відносний ризик 0,89; 95-відсотковий довірчий інтервал 0,81–0,98). При аналізі чутливості ефект зберігався в дослідженнях випадок-контроль (відносний ризик 0,82; 95-відсотковий довірчий інтервал від 0,71 до 0,96), але не в когортних дослідженнях (відносний ризик 0,95; 95-відсотковий довірчий інтервал від 0,84 до 1,07).

Останні новини:  П’ять замін продуктів, які можуть покращити здоров’я

Аналіз підгрупи продемонстрував захисний ефект фізичної активності при неходжкінській лімфомі, але не при лімфомі Ходжкіна. Захисний ефект був продемонстрований в аналізі доза-відповідь: зниження ризику на 1 відсоток на три метаболічних еквівалента завдання годин на тиждень (відносний ризик 0,99; 95-відсотковий довірчий інтервал від 0,98 до 1,00; P = 0,034).

“Аналіз реакції на дозу підтверджує ці висновки з лінійним зниженням захворюваності, що спостерігається зі збільшенням фізичної активності в повсякденних цілях”, – пишуть автори.

Останні новини:  Жирова хвороба печінки: кращі продукти, які допоможуть уникнути серйозної хвороби


elegantwoman.kyiv.ua