Через зміни клімату світом поширюватимуться грибкові інфекції

25.06.2024   16:30    17

Наразі на Землі відбуваються масштабні кліматичні зміни. Отож учені попереджають про різноманітні наслідки цього процесу для людства. Зокрема, як прогнозують науковці, у майбутньому світом поширюватимуться грибкові інфекції.

Про це свідчать результати досліджень фахівців з інфекційних захворювань з Китаю, проведених спільно з науковцями із Сінгапуру та Канади.

Дослідники зазначають, що ще донедавна грибкові інфекції не вважались суттєвою загрозою для людства. Винятками були хіба що дріжджові інфекції, стригучий лишай та інфекції нігтів. Проте останніми роками ситуація почала змінюватись. Медичні служби повідомляють про спалахи доволі рідкісних грибкових інфекцій.

Останні новини:  Археологи знайшли древній цирк Римської Імперії

Також науковці зауважують: раніше вважалося, що температура тіла ссавців занадто висока для грибків. Тому грибкові збудники не надто «полюбляють» селитись у тілі людини. Проте нові дані, отримані під час останніх досліджень, свідчать, що грибки почали пристосовуватись до підвищення температури на планеті. А відповідно, їхні «вподобання» вже невдовзі можуть змінитись, і тіло організм виявиться доволі «комфортним» середовищем для їхнього існування.

Науковці дослідили зафіксовані протягом 2009-2019 років у 96 лікарнях Китаю випадки захворювань, викликаних грибковими збудниками. За вказаний період було виявлено тисячі штамів грибків. Та найцікавіше те,  що два випадки хвороби пацієнтів спричинені грибком, який досі людство не вважало патогеном. Ці пацієнти жодним чином не пов’язані одне з одним. До того ж, цей грибок виявився стійким відразу до двох поширених методів лікування грибкових інфекцій.

Останні новини:  Чоловік натрапив на величезне підземне місто за стіною під час ремонту будинку в Туреччині (ФОТО)

Такі обставини спонукали вчених провести подальші дослідження. Під час експерименту дослідники вводили мишам з ослабленим імунітетом кров, заражену цим грибком. Результати виявились дещо моторошними.  Грибок не лише множився в організмі піддослідних тварин. Він почав мутувати у більш агресивну форму.

Наступним етапом дослідження стало розміщення грибка у середовищі з температурою у 37 градусів. Такі умови є близькими до умов в організмі людини. Це змусило грибок пристосуватись та виробити стійкість до безлічі протигрибкових препаратів.
Отож, зважаючи на такі результати досліджень, науковці упевнені, що наразі існує потреба у перегляді стратегії боротьби з грибковими інфекціями. Адже, ймовірно, через глобальне потепління кількість випадків грибкових уражень людей лише зростатиме. Тому у людства є потреба в розробці нових методів лікування і профілактики захворювань, викликаних грибками.

Останні новини:  Вчені знайшли ключ до розгадки життя після 100 років – він криється в кишечнику

Нагадаємо, Японією шириться смертельна інфекція, яка вбиває протягом двох діб.