Астрономи з КНР та України розробили метод, який допоможе знизити ризики зіткнення Землі з астероїдами

23.06.2024   05:30    19

Спільна дослідницька група з Китаю та України здійснює регулярні спостереження за навколоземними астероїдами, щоб досягти точного позиціювання та визначення орбіт цих небесних тіл.

Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.

Навколоземні астероїди – це астероїди, траєкторії яких проходять в безпосередній близькості від орбіти Землі. Можливість їх зіткнення з нашою планетою є серйозною загрозою, що підкреслює нагальну необхідність оперативних подальших спостережень за нововідкритими навколоземними астероїдами для швидкої оцінки їх орбітальних елементів.

Останні новини:  Дано не кожному: в Італії виявили затонулу римську віллу з унікальною підлогою (фото)

Однак спостереження за об’єктами, що швидко рухаються, з тривалим часом експозиції може призвести до появи смуг на зображеннях, що значно знижує точність астрономічних вимірювань.

Дослідники з Шанхайської астрономічної обсерваторії при Академії наук Китаю та Миколаївської астрономічної обсерваторії вперше розробили інноваційний метод, відомий як дрейфове сканування, що обертається, приладом із зарядовим зв’язком, який дозволяє отримати зображення астероїда у вигляді точкового джерела навіть при тривалому часі експозиції.

У роботі було використано великий набір даних, до складу якого понад 11 тис позиційних вимірів майже 500 навколоземних астероїдів. Дані були отримані за допомогою двох 50-сантиметрових телескопів, розташованих відповідно в Сіані (Північно-Західний Китай) у період з 2019 до 2023 року та в Миколаєві (Україна) у період з 2011 по 2022 рік.

Останні новини:  Перше у світі вершкове масло з повітря. Білл Гейтс розповів, яке воно на смак

Згідно з дослідженням, опублікованим нещодавно в Astronomical Journal, мережа малоапертурних телескопів може бути ефективно використана для значного розширення глобальної системи моніторингу навколоземних астероїдів, щоб захистити Землю від можливих зіткнень із ними.