Археологи виявили скарбницю артефактів на затонулих кораблях династії Мін

22.06.2024   12:30    7

Вони лежать на дні Южно-Китайського моря.

Дайвери витягли понад 900 артефактів, які лежали в затонулих кораблях, знайдених на дні Південно-Китайського моря. Їм вдалося знайти, зокрема, фарфорові вироби, мідні монети та багато прикрашені керамічні вироби, повідомляє Live Science.

Згідно з заявою уряду Китаю, у жовтні 2022 року дослідники виявили затонулі кораблі на глибині близько 1500 метрів на дні моря, яке омиває береги Китаю, В’єтнаму та Філіппін.

Останні новини:  Китай спробує збити з курсу 30-метровий астероїд до 2030 року: в чому суть місії

Кораблі-близнюки, що датуються періодом династії Мін (1368-1644 роки), знаходяться на відстані близько 1,5 км від узбережжя Санья, міста на китайському острові Хайнань. Відстань між кораблями становить близько 22 км.

У 2023 році вчені розпочали розкопки за допомогою глибоководного апарату під назвою «Шеньхай Юнші» або «Глибоководний воїн».

«Уламки кораблів відносно добре збереглися, і було виявлено велику кількість реліквій», — заявив на прес-конференції в 2023 році Ян Ялінь, директор департаменту археології Управління національної культурної спадщини Китаю.

Останні новини:  На Вінниччині знайшли золоту монету часів гунського нашестя

В результаті дослідникам вдалося виявити безліч фарфорових і керамічних виробів, а також мідні монети на місці першої аварії корабля. Вантаж цього судна прибув із Цзиндечженя, відомого як порцелянова столиця Китаю.

 
На другому кораблі знайшли 38 артефактів, у тому числі пиломатеріали, фарфорові та керамічні вироби, спіралеподібні тюрбани та оленячі роги.

Останні новини:  В Ізраїлі морських черепах вилікували майонезом від отруєння мазутом