4 правила миття голови і як їх дотримання відобразиться на якості волосся і шкіри голови

22.06.2024   15:00    6

Точна кількість разів миття голови в тиждень залежить від цілого ряду факторів, говорить фахівець.

Різні люди мають різні типи волосся, шкіри: у кого-то шевелюра стає жирною і неохайною на вигляд значно швидше – відповідно, таким «щасливчикам» мити голову потрібно частіше. Про це нагадав в інтерв’ю британський медик, фармацевт Аббас Канані.

“Частота миття волосся залежить від того, який шампунь ви використовуєте, від типу вашого волосся, від того, скільки жиру виробляє шкіра голови. Ви також повинні враховувати, наскільки жорстка у вас вода, оскільки регулярне миття волосся в жорсткій воді може погано позначатися на стані шкіри голови”, – розповів експерт.

Останні новини:  Поради ветеринарки допоможуть тваринам пережити спеку

В цілому фармацевт радить дотримуватися чотирьох правил миття голови.

Враховувати свій тип волосся і шкіри голови. Наприклад, уточнює Аббас Канані, власникам жирної шкіри голови слід мити голову кожні один-два дні. Волосся тонкі і прямі? В цьому випадку, швидше за все, доводиться мити голову регулярно, оскільки через нещільної текстури волосся цього типу жир швидко покриває пасма, збираючи їх в «бурульки». Людям з кучерявим волоссям, навпаки, не слід захоплюватися частим миттям, так як даний тип волосся потребує олії для збереження м’якості і еластичності, запобігання ламкості і пересихання – часта мийка лише посилює ці проблеми.

Мити волосся в міру забруднення. Якщо волосся очевидно забруднилися і потребують миття, то це потрібно зробити. Багато людей вважають, що часте миття голови може привести до передчасного випадання волосся, але фармацевт підкреслює: облисіння в першу чергу визначається генетичною особливістю і впливом гормонів.

Останні новини:  Три лайфхаки захистять речі від молі

“Якщо ваше волосся стало жирним через день після попереднього миття, не бійтеся вимити голову знову. Але якщо вони виглядають цілком охайними, і ви можете розтягнути дні без їх миття, зробіть це”, – порекомендував Аббас Канані.

Якщо є лупа, потрібен баланс. Часте миття може посилювати поширення лупи. Недостатньо часте миття може викликати свербіж шкіри голови, що також здатне посилити проблему.

Останні новини:  П’ять плюсів і три мінуси: чи піде вам стрижка каре

«Я б порадив використовувати лікувальний шампунь проти лупи два-три рази на тиждень і промивати волосся водою два-три дні на тиждень, щоб позбавлятися від лусочок», – поділився експерт.
Не захоплюватися миттям для відрощування волосся. Канані пояснив, що частота миття не активізує ріст волосся, вона взагалі не впливає на це. Більш того, постійне миття шампунем може викликати зневоднення і привести до підвищеної ламкості волосся, що погано позначиться на загальному вигляді шевелюри.

“Єдиною додатковою перевагою частого миття є активізація кровообігу голови, але для такого ефекту шкіру голову можна просто масажувати-це може стимулювати зростання фолікулів”, – резюмував експерт.


ua-novosti.info