15 звичок, які ми помилково вважаємо нешкідливими

20.06.2024   11:43    9

Кожен день ми робимо багато речей, які вважаємо абсолютно нормальними, і не підозрюємо, що вони можуть нам зашкодити. Ось список з 15 речей, яких краще уникати.

Шепіт

Згідно з деякими дослідженнями, проведеними ученим і колишнім вокалістом Робертом Саталоффом, шепочучи, ми напружуємо наші голосові зв’язки, що підвищує ймовірність виникнення мікротравм гортані. Ці травми можуть виявитися більш шкідливими, ніж розмова звичайним тоном.

Звичка терти обличчя і очі

Ми не помічаємо, як починаємо терти очі, коли відчуваємо втому. Але це дуже шкідливо. Наші руки торкаються багатьох брудних речей, навіть якщо вони зовні виглядають чистими. Коли ми торкаємося до лиця і тремо очі, ми переносимо всі мікроби в ці чутливі області. На обличчі можуть з’явитися прищі і герпес, а в очах — кон’юнктивіт.

Облизування ран

Перше, що ми робимо, коли отримуємо невеликий поріз, це облизуємо його? Це дуже шкідлива практика. Вчені з Гарвардського університету підрахували і виявили, що в наших ротах живуть понад 600 різних видів мікроорганізмів. Облизуючи рану, ми вводимо небезпечні мікроорганізми, такі як стафілококи і стрептококи, в кров, яка ідеально підходить для росту мікробів. Замість того, щоб лизати, скористайтесь антисептиками.

Приглушення чхання

Останні новини:  Як скласти правильний домашній догляд за шкірою, щоб загальмувати старіння

Ми чхаємо, коли потрібно видалити мікроби і пил з тіла. Приглушення чхання може бути дуже шкідливим, тому що заважає це зробити. Є ще одна причина, чому ви не повинні пригнічувати чхання. Його стримувана сила може пошкодити ваш слух, стравохід і підвищити кров’яний тиск.

Читання в ліжку

Читання в ліжку впливає на очі, спинний мозок і на шкіру шиї, приводячи до глибоких горизонтальних зморшок. При читанні на боці, відстань від ока до книги нерівномірна. Тому очі напружуються сильніше, ви примружуєтеся або жмуритесь. У положенні лежачи дихання і циркуляція крові слабшають, а значить і функції сприйняття також знижуються. І те, що ви прочитаєте, не залишиться в пам’яті надовго.

Жування твердих речей

Більшість з нас жували ручку або олівець під час роздумів або фокусування. Це дуже погана звичка. Це не тільки забезпечує можливість зараження, але і завдає масу шкоди зубам і яснам. Це також відноситься до розкушування кубиків льоду, льодяників, горіхів і т. д.
Використання зубочисток

Останні новини:  Як позбутися самотності у стосунках

Використання зубочисток не може зашкодити вашим зубам, тому що вони захищені емаллю, але завдає шкоди яснам. Стоматологи радять не використовувати зубочистки і пропонують натомість використовувати зубну нитку.

Стримування сечовипускання

Іноді ми відкладаємо похід в туалет, оскільки вважаємо, що це може почекати. Але ця практика небезпечна і може завдати шкоди ниркам, кишечнику і сечовидільної системі. Лікарі кажуть, що так можна пошкодити м’яза, що може призвести до інфекції сечового тракту і запору.

Вживання насіння з використанням зубів

Насіння соняшника дуже поживне і смачне. Однак ніколи не намагайтеся чистити його зубами, бо це викликає їх пошкодження. Людям з проблемами жовчного міхура слід уникати насіння, бо воно містить багато калорій (понад 500 ккал на 100 грамів).

Постійне жування жувальної гумки

Жувальна гумка стимулює вироблення шлункового соку. Він роз’їдає порожній шлунок і може викликати гастрит і виразку. Жувальна гумка збільшує вироблення слини, що може зіпсувати емаль і зубні пломби. Жувальна гумка насправді покращує запам’ятовування і концентрацію, але впливає на короткочасну пам’ять, роблячи вас нетерплячими і менш зосередженими.

Останні новини:  Як утилізувати одноразовий пластиковий посуд

Колупання в носі

Всім відомо, що ніс потрібно чистити, тому що всередині накопичується багато бруду і слизу. Більшість роблять це пальцем, хоч це дуже негігієнічно. Експерти рекомендують використовувати для очищення носа ватний тампон.

Використання гарячої води для миття волосся

Більшість з нас люблять приймати гарячий душ після тривалого дня. Це дуже розслабляє. Але чи знаєте ви, що це може пошкодити шкіру голови і судини головного мозку, а також викликати головний біль і запаморочення. Це може призвести до посилення роботи сальних залоз на шкірі голови, що робить шкіру жирною і брудною.

Сон на животі

Хоча деяким це зручно, тим не менше це надзвичайно шкідливо. Дихання в цьому положенні напружене, шия скручена, хребці напружені. Кровообіг погіршується, і утворюються глибокі зморшки на обличчі і на грудях.