Жирова хвороба печінки: перші “тихі” зміни в організмі назвали лікарі

19.05.2024   22:00    1331

Жирова хвороба печінки є досить поширеним захворюванням, викликаним відкладенням зайвого жиру в цьому органі. У більшості людей симптоми відсутні, і стан не викликає серйозних проблем. Однак в деяких випадках воно може привести до серйозного пошкодження печінки.

Класичні симптоми включають нудоту, блювоту, біль у правому верхньому квадранті живота і пожовтіння кольору шкіри. Проте існує ще кілька” тихих ” ознак, які часто ігноруються.

“Печінка відповідає за багато важливих функцій, і в разі захворювання або травми втрата цих функцій може завдати значної шкоди організму”, – попередили лікарі.

Останні новини:  7 напоїв, які допоможуть від здуття живота і покращать роботу ШКТ

Втома і слабкість

При зверненні до лікаря люди із захворюваннями печінки в першу чергу скаржаться на постійну втому. При цьому причина ураження органу значення не має. Це може бути вірусний гепатит, надмірне вживання алкоголю або спадкова хвороба, заявили в Gi Society.

“Пов’язана з цим втома може бути періодичною або постійною, легкою або виснажливою. Однак немає ніякого зв’язку між тяжкістю захворювання печінки і ступенем стомлюваності”, – зазначили фахівці.

За їх словами, пацієнти з мінімальним ураженням печінки можуть страждати від сильної втоми, в той час як люди з важким захворюванням печінки можуть зовсім її не відчувати. Згідно з дослідженням, опублікованим в Національній бібліотеці медицини США, стомлюваність є найбільш частим симптомом, про який повідомляють пацієнти із захворюваннями печінки.

Останні новини:  Названо кращі продукти для зменшення жиру на животі

Хоча основний патогенез втоми в цьому випадку поки ще до кінця не визначений, вчені вважають, що вона пов’язана зі змінами передачі сигналів між ураженою печінкою і мозком.

Втрата ваги

При захворюванні печінки також спостерігається незрозуміла втрата ваги. У цьому випадку він йде без дієти і фізичної активності. Втрата більше 5 кг маси тіла протягом 6-12 місяців повинна стати приводом для звернення до лікарні.

Останні новини:  Медики назвали спецію, яка допомагає полегшити біль в спині

Причини жирової хвороби печінки

Хоча у деяких хвороба розвивається без будь-яких супутніх хронічних станів, є ряд факторів, який підвищує ризики. До них відноситься:

* ожиріння або надмірна вага;
* діабет 2 типу або інсулінорезистентність;
* метаболічний синдром, в тому числі високий рівень холестерину і тригліцеридів;
* прийом деяких ліків, що відпускаються за рецептом.