Вчені виявили нові ліки від деменції

20.05.2024   21:02    915

Вчені з університетів Йорка і Шеффілда у Великобританії визначили, що в боротьбі з деменцією і хворобами рухових нейронів допомагають ліки від іншого захворювання. Воно має низьку токсичність і може продовжити життя пацієнтів з лобно-скроневою деменцією (ЛТД), відзначають фахівці.

Вони визначили нові білки, що захищають нейрони головного мозку, і з’ясували, що урсодезоксихолева кислота збільшує кількість цього білка і захищає нейрони від загибелі, передає News Medical. Традиційно кислоту використовують при цирозі печінки.

Останні новини:  Підвищений холестерин: популярний напій до сніданку зменшить його рівень

Автори дослідження мають намір продовжити роботу, щоб з’ясувати, як саме урсодезоксихолева кислота захищає нейрони, і чи можна розробити більш цілеспрямовані препарати для лікування ЛТД і ряду інших нейродегенеративних станів.

ЛТД впливає на лобову і скроневу частки мозку. На відміну від інших форм деменції, які зазвичай вражають людей старше 65 років, ЛВД виникає в більш ранньому віці – більшість випадків відзначено у людей у віці 45-65 років, повідомляють вчені. Половина пацієнтів з ЛТД, вказують фахівці, мають родичів з таким же захворюванням. За словами дослідників, існує дев’ять генів, які сприяють розвитку ЛТД.