Вчені показали, як виглядатиме Земля, якщо розтануть всі льодовики (відео)

19.05.2024   15:30    40

У невеликому ролику показано, як може виглядати Земля, якщо на ній розтануть всі постійні льоди.

Фахівці NASA показали, що рівень Світового океану зростає швидше, ніж очікувалося, і що, по всій видимості, в найближчі десятиліття він підніметься як мінімум на 90 сантиметрів. Якщо ж ця тенденція – з огляду на глобальне потепління – продовжиться, в майбутньому Земля може залишитися в принципі без постійних льодів (звичайно, це не станеться в найближчому майбутньому: потрібно, ймовірно, мінімум 5 000 років, щоб на Землі розтанув весь постійний лід). Що ж трапиться, якщо розтане весь лід?

Останні новини:  У Полтаві знайшли цінні артефакти XIX століття, які належали будівельникам поштампу

У невеликому ролику, підготовленому виданням Business Insider, демонструється карта континентів в такому майбутньому. На перший погляд може здатися, що Земля не буде виглядати зовсім інакше (при тому що, звичайно, такі міста, як Венеція, накриє водою досить швидко), проте потім, при наближенні до Азії, стає очевидним масштаб катастрофи: такі величезні міста, як Калькутта і Шанхай (з сукупним населенням майже в 19 мільйонів чоловік) зображені зниклими під водою.

Наслідки танення льодів:

  • При підйомі рівня на 10 метрів житла позбудуться 630 мільйонів людей – це близько 10% населення Землі;
  • 25-метровий підйом залишить без даху над головою вже 20% (1,4 млрд осіб);
  • Якщо розтане весь існуючий на цей час лід, рівень океану підніметься на 70 метрів, і зовнішній вигляд планети необоротно зміниться;
  • До того ж вивільниться безліч небезпечних речовин, які зараз як би «законсервовані» у вічній мерзлоті. До таких речовин відносяться невідомі віруси, ядерні відходи та інші токсичні сполуки.
Останні новини:  Справді гігантський астероїд наблизиться до Землі. Зустрічати гостя відправлять космічний корабель