Вчені Англії виділили групу продуктів, які знижують кров’яний тиск

15.05.2024   12:00    587

В якості профілактики високого кров’яного тиску гіпертонікам радять виключити з раціону жирні продукти і включити в нього більше рослинної їжі і клітковини. Згідно з новим дослідженням, “поліпшити” артеріальний тиск можна і без обмежень в їжі.

Дослідники під керівництвом Університету Редінга вивчили дієту 25618 жителів Великобританії. В результаті вони з’ясували, що знизити кров’яний тиск здатні особливі рослинні поживні речовини під назвою флаваноли.

Останні новини:  Медики розповіли про малопомітні ознаки проблем з нирками

Це мікронутрієнти, які містяться в яблуках, ягодах і чаї, а також шоколаді. Учасники, які споживали найбільшу кількість флаванолів, мали значно нижчий кров’яний тиск (нижче на 2-4 мм рт. ст.), ніж учасники, які споживали найменшу кількість флаванолів. Особливо це справедливо для тих, у яких спочатку був високий кров’яний тиск.

За словами вчених, позитивний вплив флаванолів на артеріальний тиск не поступається за своєю ефективністю повноцінній дієті для гіпертоніків. Основна проблема в тому, що кількість флаванолів в чашці чаю або яблуці може сильно відрізнятися. Тому дослідники не змогли обчислити оптимальні порції того чи іншого продукту для максимальної користі.


uapress.kyiv.ua

Останні новини:  Здоровий сніданок: найбільш шкідливі звички назвали дієтологи