У Швеції виявили незвичайний спосіб виявити ризик діабету

15.05.2024   19:00    244

Діабет другого типу – небезпечне хронічне захворювання. Його наслідки варіюються від надмірної спраги до втрати зору і повного порушення обміну речовин. Хворим доводиться слідувати жорсткому плану харчування, виключаючи з нього багато продуктів.

Діабетом страждають не тільки люди, а й домашні тварини, в тому числі собаки і кішки. Нове дослідження шведських лікарів встановило несподіваний зв’язок між хворобами тварин і їх господарів.

Останні новини:  Знайдено трав’яний чай, який здатний швидко вивести зайвий холестерин і знизити тиск

Дослідники з Уппсальського університету проаналізували дані про стан здоров’я 210 тис. власників собак, 125 тис.власників кішок і їх вихованців протягом п’яти років. Вибірка охопила близько 40% популяції собак і близько 23% популяції кішок в країні.

Виявилося, що виявлення діабету у собаки на 32% підвищує ризик виявлення цієї ж хвороби у господаря. Зворотній зв’язок після внесення поправок на вік виявилася статистично незначимою-у хворого на діабет господаря необов’язково буде хвора тварина. У кішок і їх власників такого зв’язку не знайшли.

“Ми думаємо, що зв’язок може полягати в загальних моделях фізичної активності і, можливо, також із Загальними дієтичними звичками, а також із загальним ризиком ожиріння”, – пояснила один з авторів дослідження доктор Беатріс Кеннеді. У власників кішок зв’язок між активністю господаря і тварини набагато нижче. Ще одне можливе пояснення-господарі хворих тварин, будучи краще обізнаними про ризик захворювання, можуть уважніше ставитися до власного здоров’я.

Останні новини:  Вчені перерахували продукти, які підвищують ризик хвороби Альцгеймера

Як відзначають лікарі, дослідження показувало звичайні ризики розвитку діабету і у тварин, і у людей. Деякі породи собак, такі як самоїди або карликові пуделі, за своєю природою більш схильні до цієї хвороби.