Норвегія побудує два найбільших у світі водневих судна

08.05.2024   14:35    51

Норвезька суднобудівна компанія Norwegian Ship Design і судноплавна компанія Torghatten Nord підписали контракт на будівництво двох найбільших у світі водневих поромів. За заявою компаній, кожне судно довжиною 117 метрів зможе вмістити 120 автомобілів і 599 пасажирів. Основним джерелом живлення буде воднево-електрична установка потужністю 6400 кВт, а в якості резервної – дизель-електрична. Проєкт Torghatten Nord і Norwegian Ship Design – один із багатьох, що реалізуються в Європі в рамках розвитку зеленого водню.

Image: Norwegian Ship Design

“Пороми спроєктовані для забезпечення 100% нульового викиду і оснащені багатофункціональною гібридною силовою установкою з воднево-електричним двигуном як основним і дизель-електричним як допоміжним”, – додала компанія Norwegian Ship Design. Бортовий водень зберігатиметься в стислому вигляді.

Крім цього, австралійська компанія Provaris Energy і Norwegian Hydrogen уклали угоду про спільний пошук і розвиток кількох майданчиків у скандинавському регіоні для великомасштабного виробництва і експорту водню на європейський ринок. Нові проєкти будуть стратегічно розташовані в районах з надійним мережевим підключенням і енергопостачанням. На цих майданчиках буде можливе будівництво сучасних електролізерів і установок зі стиснення водню, пов’язаних з експортними причалами. Водень транспортуватимуть судна Provaris H2Neo, а баржа H2Leo слугуватиме для його зберігання. Термін дії угоди становить 24 місяці.

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу

Тим часом Європейська комісія готується до проведення другого аукціону із зеленого водню, який має відбутися до кінця 2024 року в рамках Інноваційного фонду Європейського банку водню. Метою аукціону є стимулювання виробництва чистого водню в Європі. Порівняно з першим аукціоном, який завершився в лютому 2024 року, у другому будуть внесені деякі зміни. Максимальну ціну буде знижено з €4,50/кг до €3,50/кг, гарантію завершення проєкту збільшено з 4% до 10%, а термін введення в експлуатацію скорочено з 5 до 3 років. Результати першого аукціону будуть доступні найближчими тижнями.




У Європі реалізується безліч проєктів, спрямованих на розвиток зеленого водню. Так, інститут Фраунгофера представив прототип системи для рулонного тиснення, яка може знизити витрати і підтримати масове виробництво біполярних пластин. Система складається з трьох рулонних стійок і вимагає установчого майданчика розміром 4 500 мм х 3 300 мм. Біполярні пластини необхідні для електролізерів і паливних елементів. Вони складаються з двох компонентів перетворення: мембранно-електродного вузла (MEA) в системі паливних елементів і мембрани, покритої каталізатором (CCM) в електролізері.

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу

Stargate Hydrogen заявила, що представить свій новий електролітичний блок на основі лужного електролізу під час Всесвітнього водневого саміту, який пройде з 13 по 15 травня в Роттердамі. Stellar 100, вироблений в Європі, має потужність до 100 кубометрів зеленого водню на годину. Середня напруга елемента в блоці становить менш як 1,85 В за густини струму 0,5 А/см, 15 бар надлишкового тиску та температури 70°C, що відповідає ефективності на рівні 80%.

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу

Компанія Lhyfe і Ugitech домовилися про створення установки з виробництва зеленого водню недалеко від заводу Ugitech у Франції. Lhyfe планує встановити потужність електролізу до 30 МВт і виробляти до 12 тонн водню на добу. Цей зелений водень використовуватиметься головним чином на заводі Ugitech і постачатиметься трубопроводом. Зараз компанії переходять до стадії техніко-економічного обґрунтування проєкту.


cikavosti.com