Названо небезпечну ознаку високого тиску, яку багато ігнорують

20.05.2024   00:26    316

Високий артеріальний тиск здатне привести до руйнівних наслідків для організму. Однак не завжди гіпертонія видає себе нав’язливими симптомами. Деякі ознаки небезпечного стану можна і зовсім не помітити.

Високий тиск створює додаткове навантаження на кровоносні судини, серце та інші життєво важливі органи. Гіпертонія може відбитися на стані мозку, нирок і очей. Більш того, найчастіше вона підвищує ризик передчасної смерті.

Останні новини:  Від високого холестерину і для здоров’я серця: продукти, багаті на клітковину

За словами фахівців, про високий тиск можна дізнатися за станом ніг. Так, іноді на проблему вказує набряк щиколоток. «Якщо у вас опухлі щиколотки, це може говорити про ризик не тільки високого кров’яного тиску, але і серцевої недостатності», – стверджують експерти британської благодійної організації Blood pressure UK.

Останні новини:  Денний сон не корисний: лікар пояснює, чому не треба спати вдень

Лікарі розповіли, що високий кров’яний тиск змушує серце працювати з більшим навантаженням. “З часом це додаткове зусилля може призвести до того, що серцевий м’яз буде товщі, що позначиться на ефективності при циркуляції крові. Це дозволить рідини накопичуватися в ваших щиколотках і призведе до їх набрякання”, – пояснили фахівці.

Крім того, опухлі щиколотки можуть бути побічним ефектом від деяких ліків проти високого кров’яного тиску – наприклад, блокаторів кальцієвих каналів. Іноді набряк щиколоток може бути ознакою того, що інші життєво важливі органи, такі як печінка або нирки, не працюють належним чином.

Останні новини:  Лікар розповів, як сидіти за кермом авто без наслідків для здоров’я спини