Названі перші «непомітні» симптоми хвороби Паркінсона

19.05.2024   19:00    798

Лікарі перерахували 10 ознак, які можуть вказувати на наближення хвороби Паркінсона. Однак фахівці уточнили, що говорити про захворювання можна, якщо у людини спостерігається кілька симптомів з цього списку.

Перше – це тремор. Найчастіша ознака хвороби Паркінсона – тремтіння в кінцівках або підборідді. Однак такий стан може бути викликаний стресом, прийомом деяких ліків або спортивними тренуваннями.

Останні новини:  Лікар розповів, яка капуста захищає організм від розвитку раку

Друге – помітне зменшення почерку. Такі зміни можуть бути ознакою хвороби Паркінсона, званої мікрографією. Третє- втрата нюху. Відзначається, що деякі пацієнти помічають проблеми з запахом таких продуктів, як банани, мариновані огірки або лакриця. При цьому втрата нюху може вказувати на застуду.

Четверте – проблеми зі сном. Лікарі кажуть, що багато людей, які страждають хворобою Паркінсона, часто здригаються уві сні. П’яте – труднощі при ходьбі. Ранньою ознакою може бути скутість або біль в плечі або стегнах. Люди іноді кажуть, що їхні ноги здаються “прилиплими до підлоги”.

Крім того, в список були включені і інші ознаки. Серед них – проблеми з шлунково-кишковим трактом (зокрема – запори, зміни в голосі (хрипота або зниження «гучності» голосу), часто стривожений вираз обличчя, запаморочення, а також сутулість.

Останні новини:  7 напоїв, які допоможуть від здуття живота і покращать роботу ШКТ

uapress.kyiv.ua