Користь та шкода коренеплодів для організму людини

15.05.2024   18:31    246

Людям не дуже подобається вживати в їжу редьку і ріпу. Вони збагачені великою кількістю корисних вітамінів і мікроелементів, проте продукти можуть завдати шкоди здоров’ю при наявності проблем з шлунково-кишкового тракту.

У ріпі міститься натрій, калій, кальцій, магній, фосфор і залізо. Вона здатна позитивно впливати на якість крові, зміцнювати волосся і нігті.

Продукт збагачений вітамінами В1 і В2, глюкорафанином, що допомагає в профілактиці онкології і регулює показники глюкози в крові. Ріпа має в складі бета-каротин і сірку, що розщеплює камені в нирках і очищає організм.

Останні новини:  Про користь бананів розповіли експерти

Також вона збагачена цинком, йодом і аскорбіновою кислотою, що зміцнює імунну систему. У складі присутня бурштинова кислота, що допомагає метаболізму і чоловічому здоров’ю.

Даний овоч має протипоказання. Його не можна вживати при наявності виразкового захворювання шлунка і 12-палої кишки, а також якщо є харчова алергія, розлади ЦНС, порушення роботи печінки і нирок, при проблемах з щитовидною залозою. При годування грудьми не варто вживати ріпу.

Редька збагачена вітамінами С, РР, В, В2 і В6, пантотеновою кислотою, бета-каротином, лізоцином і клітковиною. Овоч має жовчогінні властивості і відмінно доповнює дієтичне харчування при терапії цирозу печінки і хронічного гепатиту.

Останні новини:  Зменшить ризик серцевих захворювань: вчені назвали найкращий час для сніданку

Продукт допомагає зняти похмільний синдром. Сік редьки загоює рани і садна. Овоч не рекомендується вживати при загостренні виразки шлунка і 12-палої кишки, гастриті зі збільшеною кислотністю, а також при хворобах серця і судин.