Дефіцит цього вітаміну підвищує ризик гіпертонії

20.05.2024   16:00    910

Високий кров’яний тиск дуже поширений. Прийняття своєчасних заходів має першорядне значення для запобігання серйозних ускладнень в майбутньому. Фізичні вправи і дієта можуть частково знизити високий кров’яний тиск, але дані свідчать про те, що лежать в основі його дефіцити також можуть мати значення.

Дефіцит вітаміну D добре відомий своєю зв’язком із захворюваннями кісток і дихальних шляхів, але дані також підкреслюють передбачувану кореляцію між дефіцитом вітаміну D і високим кров’яним тиском.

Останні новини:  Експерти перерахували вітаміни, які необхідні для зміцнення зору

“Чи є цей зв’язок причинним у загальній популяції, поки невідомо”, – зазначає центри з контролю і профілактики захворювань (CDC).

Чим довше її не лікувати, тим вище ризик серцевого нападу та інсульту, що пояснює, чому гіпертонію часто називають «тихим вбивцею».

“Через протилежні наслідки різних оглядів про роль вітаміну D у запобіганні розвитку гіпертонії або її лікуванні, схоже, що рівні вітаміну D в організмі побічно впливають на кров’яний тиск. Ми пропонуємо, щоб лікарі постійно контролювали рівень вітаміну D у своїх пацієнтів, щоб зупинити постійно зростаючу кількість випадків гіпертонії”.

Дослідження незмінно підтверджують, що дефіцит вітаміну D є глобальною проблемою. Це поживна речовина називають сонячним вітаміном, тому що воно виробляється в шкірі під дією сонячного світла.

Останні новини:  Високий холестерин: знизити його рівень допоможуть 5 простих порад

З настанням зими рівень може впасти нижче, ніж будь-коли, тому отримання поживних речовин з їжі є обов’язковим. Хорошими джерелами є жирна риба, яєчні жовтки, червоне м’ясо і деякі збагачені продукти. За рекомендацією лікаря можливий прийом добавок.