Дбайливий бобер, який ніс моркву для своєї родини розчулив мережу

19.05.2024   14:20    271

Річковий бобер — це найбільший гризун на північній півкулі планети. Він зазвичай селиться біля річок і озер, де займається будівництвом гребель. У людей бобри з давніх часів асоціюються з добротою, працьовитістю і сімейними цінностями. Також в різних культурах бобри є символом порядку і чистоти. Це не дивно, адже ці звірі дуже охайні, люблять працювати не покладаючи лап і створюють великі дружні сім’ї.

У доісторичні часи на планеті мешкало багато видів бобрів, але на даний момент збереглося тільки два: звичайний, який живе в Євразії, і канадський, що мешкає в Північній Америці. Однак за видом, звичками і поведінкою ці види нічим не відрізняються, за винятком генетичного коду. Проте бобри обох видів досить широко поширені на планеті.

Останні новини:  В китайському зоопарку панда потоваришувала з вороною

Довжина тварини може доходити до одного метра, з яких половина припадає на хвіст. В середньому бобри живуть до 15-17 років, і чим старше — тим крупнішим стає гризун. У бобра є три особливості: хутро, зуби і хвіст. Хутро в них густе і жорстке, воно не пропускає воду і зберігає тепло тіла в холодні сезони. Хвіст бобра плоский і покритий не шерстю, а роговими лусочками. Таке «знаряддя» дозволяє маневрувати при плаванні і допомагає при будівництві гребель. Зуби бобра — це грізна зброя, але тільки для дерев, які тварини з легкістю перегризають.

Бобри не харчуються м’ясом або рибою. В їх раціоні кора дерев, гілки чагарників і всіляка рослинність, від кропиви до очеретів. Одним з найулюбленіших ласощів для дикої тварини є жолуді. Заради них бобри навіть валять дуби, хоча зазвичай вибирають дерева з м’якою деревиною. У зоопарках же тварин можна пригостити жорсткими овочами, наприклад, морквою. Автор ролика, прикладеного нижче, показав, як бобер несе морквину своїй родині. Одну він затиснув у роті, а іншу в передніх лапах. Справжній здобувач!

Останні новини:  Танцююча гусениця підкорила YouTube (ВІДЕО)