Чому в Україні не люблять китайські автомобілі і вважають їх поганими

15.05.2024   16:31    1726

За що українські водії не злюбили китайські машини? Чи мають вони рацію? Може, цей хейт незаслужений?

Низька безпека

Багато хто бачив провальні краш-тести автомобілів з КНР: таких відео в інтернеті достатньо. Серед основних проблем – неякісні зварні шви, м’який метал кузова і неспрацьовування котушок ременів безпеки. Розгромні ролики не постановочні – у китайців дійсно є невдалі моделі. До групи аутсайдерів входить Geely CK (Otaka), Skyworth EV6, Great Wall Wingle, Chery Tiggo 3 і деякі інші машини. Однак це – лише один бік медалі. Є й переможці краш-тестів, і їх чимало.

З популярних моделей високий ступінь безпеки під час випробувань показали, наприклад, Geely Monjaro, Changan Uni-V, Chery Omoda 5, електрокар Nio ET5 і Haval Jolion. Ці автомобілі дійсно спроектовані вдало. Список далеко не повний, тому перед купівлею авто просто подивіться краш-тести.

Останні новини:  Nissan тестує новий Murano 2025 року

Іржа

Кузов захищають від корозії двома прийомами – фарбуванням і оцинкуванням. У першому випадку метал ізолюється від навколишнього середовища, у другому – протистоїть руйнівним процесам. Саме останній фактор відіграє вирішальну роль.

Бюджетні «китайці» або взагалі не мають оцинкування (BAIC X35, U5 Plus), або мають, але лише на окремих деталях (наприклад, у Kaiyi E5 оброблені тільки двері). А ось такі автомобілі, як Haval Jolion, Omoda C5 і Geely Monjaro оцинковані майже скрізь. Тут, як і в попередньому випадку, потрібно вивчати характеристики конкретної машини.

Останні новини:  На чолі з Honda Passport: названо найнадійніших "японців" з пробігом у 2024 році

Дефіцит запчастин

Логістика з КНР сьогодні дійсно розвинена слабо. Дефіцит запчастин посилився за останні два роки, коли стали швидко наростати продажі. Автовласникам доводиться чекати потрібних деталей по місяцю і більше. Бували випадки, коли замовлення надходило до покупця через півроку.

Сьогодні дилери активно вирішують цю проблему. Створюються і поступово наповнюються склади з широкою номенклатурою деталей. Так, щоб система запрацювала без збоїв, потрібен час. Значне поліпшення ситуації очікується до кінця 2024 року.

Погана адаптація до морозів і сльоти

зима автоКитай – не тропічна країна. Клімат там різноманітний: є місцевості з морозними зимами (до -38 градусів за Цельсієм), в окремих регіонах за рік випадає величезна кількість опадів. Тому помилково думати, що всі машини з КНР створені для гарної погоди.

Останні новини:  Geely створили електромобіль за 6800 доларів

Кілька років тому власники китайських авто дійсно часто скаржилися на «болячки», пов’язані з низькою температурою. Це утруднення холодного пуску, швидка розрядка акумулятора, неполадки сенсорної панелі і поломка двірників. Свіжі машини з КНР таких недоліків позбулися. Сьогодні вони потрапляють на позаплановий ремонт не частіше за корейські та європейські автомобілі.

Китайські машини – зовсім не одноразова техніка, як багато хто звик вважати. Все залежить від року випуску і характеристик конкретної моделі.


avtosota.com