Будь-яка кількість алкоголю може закінчитися раком грудей

15.05.2024   09:32    444

Американські вчені провели метааналіз 100 спостережних досліджень, який показав, що навіть один алкогольний напій в день на регулярній основі загрожує підвищенням ризику пухлин грудей. Це найбільш поширені злоякісні новоутворення у жінок.

Середньостатистичний ризик жінки, яка взагалі не вживає алкогольних напоїв, зіткнутися з раком грудей протягом усього життя становить близько 5%.

Однак він може вирости до 7-14%, якщо представниця прекрасної статі буде вживати хоча б один алкогольний напій в день. Якщо ж це число збільшується до двох-трьох напоїв на добу, то ризик виростає до 25%. Іншими словами, кожна четверта жінка, яка регулярно випиває стикається з пухлинами молочних залоз.

Останні новини:  Три найбільш корисні крупи назвали дієтологи

У США кожна 8-а жінка хворіє на рак грудей протягом життя, і це саме по собі досить велике число. Але алкоголь помітно збільшує цей ризик. Точний механізм впливу алкоголю на формування пухлин грудей ще невідомий, існують лише деякі припущення.

Це може бути пов’язано з тим, що в організмі алкоголь розщеплюється в компонент під назвою ацетальдегід, який є канцерогеном. Він також підвищує рівень жіночого гормону естрогену в крові, а з цим пов’язаний ризик розвитку естроген-позитивних пухлин.

Останні новини:  Турецький лікар розповів, чим небезпечний гарячий чай

Нарешті спиртні напої не дають організму нормально поглинати різні поживні речовини, які захищають нас від раку. До них відносяться вітаміни А і D, а також фолієва кислота. Ну і наостанок алкоголь є одним з напоїв, які збільшують вагу. А це теж тягне за собою ризик розвитку раку.