6 проблем з організмом, що вказують на нестачу вітамінів

15.05.2024   13:00    1572

В організмі все взаємопов’язано один з одним. Якщо один орган страждає, він прихопить з собою ще кілька. Подавати сигнали про проблеми вміє як ніхто інший. Важливо навчитися розрізняти ознаки. У нашому матеріалі – проблеми з організмом, що вказують на брак вітамінів.

Випадання волосся

Випадають волосся говорять про недостатню кількість вітаміну В7. Найбільш часто пов’язано з харчуванням. Наприклад, вживання сирих яєць. У їх складі є авідін, що блокує здатність організму засвоювати біотин. У такому випадку важливо наситити раціон вітаміном В7, який в достатку міститься в зелені, мигдалі, соєвих бобах, картоплі.

Останні новини:  Здоровий сніданок: найбільш шкідливі звички назвали дієтологи

Судоми

Подібна проблема зазвичай викликана нестачею магнію, кальцію, калію. Найбільш часто зустрічається під час занять спортом, коли відбувається активне потовиділення, тобто втрата мінералів. Гарбуз, банани, яблука, листова зелень, горіхи зможуть заповнити дефіцит важливих для організму компонентів.

Висипання на обличчі

Це знову пов’язано з нестачею вітаміну В7. Так, вітаміни А і Е вкрай необхідні шкірі, але про інших теж не варто забувати. В добавок до вищеназваних продуктів додайте в раціон гриби, сири, цвітну капусту, шпинат.

Останні новини:  Лікарка розповіла про сезонний продукт для міцних нервів і хорошого настрою

Оніміння кінцівок

В6, В9, В12 – ці вітаміни відповідальні за поживні будівельні блоки. Вони використовуються для виробництва здорових кров’яних клітин, відповідальних за доставку кисню до клітин всього тіла. Дефіцит даних вітамінів викличе оніміння кінцівок. Зернові, бобові та морепродукти дозволять впоратися з вищевказаною проблемою.

Шишки на руках

Нестача вітамінів А і D, незамінних жирних кислот провокує виникнення акне подібних шишей на руках і стегнах. Важливо зменшити споживання трансжирів, збільшити кількість лосося, волоських горіхів, зелені, яскравих овочів, особливо моркви і червоного солодкого перцю.

Останні новини:  Лікарі пояснили, чому холодні напої не можна пити через соломинку

Ураження тканин, які оточують зуби

Пародонтоз часто виникає при дефіциті вітаміну D. Необхідно включити продукти з кальцієм, фосфором, вітаміном D, що важливо для здоров’я зубів. Молочні продукти, коричневий рис, крупнолистова зелень, помідори, жирна риба, цитрусові, виноград – всі ці добавки в звичне харчуванням допоможуть врятувати організм.
elegantwoman.kyiv.ua