Жінка заразилася паразитом в Африці: чому це унікальний випадок?

14.04.2024   08:23    277

Автори доповіді діагностували у жінки інфекцію, яка відома як очний пентастоміаз. Це рідкісна інфекція очей, викликана паразитами пентастомідами.

by @freepik

Утворення, яке зростало в оці жінки протягом двох років, виявилася паразитом. Іноді вона передається від рептилій до людини, розповіли лікарі пацієнтки. Вони вважають, що жінка могла заразитись, вживаючи забруднене паразитами м’ясо крокодила. Це унікальний випадок такого роду. Звіт про нього опубліковано в JAMA Ophthalmology.


Автори доповіді діагностували у жінки інфекцію, яка відома як очний пентастоміаз. Це рідкісна інфекція очей, викликана паразитами пентастомідами.У цьому випадку паразит проник під кон’юнктиву — прозору зовнішню оболонку лівого ока пацієнта. Там він виріс приблизно до 10 мм завдовжки.

Останні новини:  Надпотужні спалахи на Сонці досягли глибин океанів Землі

За словами лікарів, 28-річна дівчина з Басанкусу в Конго не мала жодних симптомів, крім помітного утворення в куточку ока. Під час огляду вони виявили, що маса може рухатися і видалили її хірургічним шляхом. Виявилося, що це бліда личинка С-подібної форми. Після аналізу вчені з’ясували, що вона належала до вигляду під назвою Armillifer grandis.Женщина заразилась паразитом в Африке: почему это уникальный случай

Фото: JAMA Ophthalmology.

Паразити-армільфери використовують змій як господарів на заключному етапі життєвого циклу. Вони відкладають яйця в дихальні шляхи різних гадюк та пітонів. Зрештою, вони виходять з легенів і потрапляють до навколишнього середовища через рот змії або травний тракт. Там їх підбирає гризун або інший дрібний ссавець, якого, швидше за все, з’їсть змія. У цих господарів вони зазвичай розвиваються у личинки, перш ніж їх з’їдає змія, завершуючи таким чином життєвий цикл паразита.

Останні новини:  Орбітальний апарат зафіксував величезний крижаний кратер на Марсі (фото)

Люди можуть випадково заразитися A. grandis, з’їдаючи або випиваючи їжу чи воду, забруднену яйцями або внаслідок тісного контакту із зараженими зміями. Наприклад, поїдаючи недоварене м’ясо заражених змій. Проте пацієнтка заявила, що ніколи не їла та не чіпала змій.

Однак вона звикла їсти крокодиляче м’ясо. Раніше вчені не реєстрували випадків очної інфекції Armillifer у людей, які харчувалися м’ясом крокодила. Однак крокодили можуть заразитися пентастомідами.

Останні новини:  Вчені розкрили секрет мислення довгожителів

Є ймовірність, що зараження сталося, коли жінка з’їла заражене крокодиляче м’ясо.

«Можливо, воно лежало із зараженим м’ясом змій на ринковому прилавку», — пишуть лікарі.


cikavosti.com