Як прожити довго: названа ідеальна каша на сніданок

02.04.2024   19:41    856

Перший прийом їжі за день вважається одним з найважливіших – він запускає роботу всього організму після нічного відпочинку, забезпечуючи його необхідною енергією. Коли справа доходить до сніданку, вчені стверджують, що немає варіанту краще, ніж миска вівсяної каші.


Згідно з дослідженнями, регулярне вживання злаку допомагає впоратися з численними проблемами зі здоров’ям, пов’язаними зі зменшенням тривалості життя. До них відноситься високий рівень холестерину, зайва вага і навіть аутоімунні захворювання, що робить вівсянку ідеальним сніданком для довголіття.

Дослідження, підтвердило цю теорію на добровольцях з Китаю. Для свого експерименту вчені розділили учасників з гіперхолестеринемією (високий холестерин) на дві групи. Перша їла 100 грамів вівса в день, а інша – 100 грамів локшини з пшеничного борошна. Через шість тижнів у добровольців з першої групи рівень холестерину ЛПНЩ і окружність талії знизилися. Доведено, що обидва фактори безпосередньо впливають на загальне здоров’я і довголіття.

Останні новини:  Лікар назвав способи уникнути болю в спині

Овес містить харчові волокна

Сто грамів вівсянки (близько 2/3 склянки) дає організму 10 г харчових волокон. Враховуючи, що рекомендована щоденна доза (DRI) клітковини становить 25 г для жінок і 38 г для чоловіків, одна миска вівсяної каші забезпечує більшу частину денної норми.

Фактично, доведено, що харчові волокна значно допомагають знизити вагу, поліпшити здоров’я кишечника і навіть знизити ризик численних аутоімунних захворювань. Проте 100 г вівсянки-це досить велика порція. Зазвичай за один раз людина може з’їсти тільки ½ склянки злаку. Таким чином, він отримує приблизно 4 г клітковини і 5 г білка. Щоб збільшити харчову цінність страви, можна додати в кашу гарбузове пюре, дві чайні ложки насіння Чіа і півсклянки малини.

Останні новини:  Названі 5 продуктів, які можна їсти перед сном

Цільнозернові продукти продовжують життя

Овес є частиною групи продуктів, яка, як було доведено, сприяє зниженню смертності, – цільнозернові.

У дослідженні, проведеному американською кардіологічною Асоціацією, говориться, що регулярне вживання цільнозернових продуктів може допомогти знизити ризик передчасної смертності.

Згідно з дієтичними рекомендаціями, опублікованими Управлінням з профілактики захворювань і зміцненню здоров’я, цільне зерно -” будь-яке ядро злаку, включаючи ендосперм, висівки і зародки”. Очищене зерно втрачає більшу частину своєї поживної цінності, в тому числі такі речовини, як залізо, цинк, магній, фолієва кислота, селен і багато інших.

Останні новини:  Як зберегти психічне здоров’я в молодому віці: поради вчених