Вчені розгадали таємницю мумії без голови

02.04.2024   22:34    1030

Нещодавно вченими були досліджені останки муміфікованої дівчини з плодом без голови. Як пише Science Alert, за словами керівника дослідження Франсін Марголіс це перша мумія такого роду.

Муміфіковані останки належать дівчині, якій було на момент смерті від 14 до 17 років. Вона, ймовірно, померла під час пологів приблизно 2000 років тому. Її останки були забальзамовані, а обезголовлений плід помістили їй між ніг.

Останні новини:  В Австралії виявили новий вид мурахи

Останки дівчини понад 100 років перебували в колекції Смітсонівського музею. Потім вчені вирішили детальніше їх вивчити. Вони провели комп’ютерну томографію тіла, щоб виміряти тазові органи дівчини та підтвердити причину смерті. Але дослідники натрапили на шокуючу знахідку.

За результатами томографії, в грудній порожнині дівчини містяться предмети, які не належали плоду, знайденому поруч з нею. Тоді Марголіс продовжила дослідження разом з антропологом Університету Джорджа Вашингтона Девідом Хантом. Тоді вони виявили, що в грудній порожнині матері перебували рештки ще одного плоду. Сходе, ніхто не розумів, що мати була вагітна двійнею.Науковців збентежило настільки дивне розташування плода в грудній клітці матері. Але вони припускають, що малюк міг переміститися туди під час бальзамування тіла. Так, була розчинена діафрагма і сполучні тканини, через що плід мігрував.

Останні новини:  Астрономи “розслабили” напругу Хаббла

Страхітливим було також розташування іншого плода. Його голова була всередині родових шляхів дівчини, а його тіло було загорнуте та залишене між її ніг. Все ще невідомо, що послужило причиною смерті матері та плоду.
inforoom.com.ua