Спрага, кровоточивість ясен та інші симптоми підвищеного цукру в крові

02.04.2024   15:05    470

Рівень цукру в крові легко відпустити з-під контролю. Тим часом, багато людей могли б уникнути серйозних ускладнень цукрового діабету, якби вчасно звернулися до лікаря і почали лікування.

Цукровий діабет часто несе з собою серйозні ускладнення. Це пошкодження нервів, інсульти, проблеми з серцем, тромбози і відмирання тканин. Вчасно запідозрити розвиток діабету допоможуть симптоми, пов’язані з підвищеним цукром в крові і порушеннями вироблення інсуліну.


Один з симптомів, які найбільш часто зустрічаються – часта спрага. Через високий рівень цукру організму потрібно більше рідини. Відповідно з цим пов’язаний і інший симптом – прискорене сечовипускання.

Останні новини:  У чому полягає користь і шкода супів

При підвищеному рівні цукру в крові може з’явитися незвичайний симптом – підвищений апетит з втратою ваги. Тобто, людина починає їсти більше звичайного, але при цьому втрачає вагу. Це пов’язано з порушенням метаболічного обміну. На жаль, в такому випадку втрачається в основному м’язова, а не жирова маса.Порушення вироблення інсуліну або чутливості клітин до нього разом з підйомом рівня цукру веде до постійної втоми. Часто люди з діабетом, який розвивається можуть помічати, що справлятися зі звичними справами стало складно, а іноді і зовсім важко встати з ліжка вранці.Ще один симптом надлишку цукру – оніміння, поколювання або пульсуючий біль в кінцівках. Це пов’язано з пошкодженнями нервів.

Останні новини:  Доктор назвав 5 простих способів позбавлення від хропіння

Підвищений рівень цукру впливає на слизові рота, у діабетиків дуже високий ризик захворювань ясен. Нерідко ясна постійно припухлі і кровоточать, в роті можуть з’являтися виразки. Також можу бути симптоми, пов’язані зі шкірою – незвичайна сухість, поява темних плям, свербіж і навіть висип.

Відзначимо, що після 40 років навіть при відсутності симптомів варто хоча б раз на рік здавати кров на цукор, після 55 років робити це варто раз на півроку.

Останні новини:  Британська лікарка назвала незвичайні і маловідомі ознаки раку легенів