Сім найбільш незвичайних патентів Google

18.04.2024   02:51    324

Комікси в соцмережах, корабель-сервер, тростина-камера, віртуальна клавіатура на руці, татуювання з мікрофоном і багато іншого. Усе це патенти дивовижних програм і пристроїв, які незабаром увійдуть у наше життя завдяки корпорації Google.

©Wikipedia

Пошуковик-гігант Google відомий далеко не тільки своїми веб-сайтами і додатками для мобільних гаджетів. Протягом одного тільки 2013 року вчені та інженери корпорації щодня отримували в середньому по 10 патентів від Бюро з реєстрації патентів і торгових марок США.


Більшість із них стосується вдосконалення мобільної операційної системи Android, а також пошукових програм та інших мережевих сервісів. Але у корпорації є і безліч патентів на різні гаджети, такі як Google Glass, контактні лінзи для діабетиків або самокеровані машини.Багато з цих пристроїв, без сумніву, матимуть великий вплив на якість життя нашого покоління. Але є й такі, побачивши які хочеться лише в подиві почухати голову.

Ми представляємо список із семи найбільш незвичайних патентів, отриманих корпорацією Google за останні кілька років.

Оновлення статусів у соцмережах за допомогою коміксів

Здається, минають потроху часи, коли люди просто писали звичайні текстові повідомлення в статусах про влаштування на нову роботу, відпустку в Італії або відвідування стоматолога.Ще 2010 року Google подав заявку на видачу патенту на технологію “Автоматичне створення користувачами коміксів у соціальних мережах та в інших видах комунікацій”.

Згідно з цією заявкою, користувачі отримають можливість вибрати релевантну тему, а програма надасть їм готові комікс-стрічки, заголовок і текст яких можна змінити на свій смак. Патент було видано у 2013 році, але відповідний додаток корпорація поки не запустила.

Останні новини:  Армія США отримає вдосконалену систему гіперзвукової зброї: ураження цілей на великих відстанях і швидкість понад 5 Махів
Оновлення статусів у соцмережах за допомогою коміксів / ©US Patent and Trade Office

Корабель-сервер

Мільйони людей, які користуються послугами пошукача або переглядають відео на YouTube, навряд чи замислюються про те, що кожна їхня дія коштує корпорації багато електроенергії. Щорічно Google витрачає кілька мільйонів мегават-годин тільки на обслуговування своїх клієнтів.

Патент “Центр даних на гідроенергії”, ймовірно, відображає стурбованість глав корпорації витратами на електрику. Google збирається розмістити частину своїх серверів на кораблі, який перетворюватиме на електрику енергію, отриману від постійних припливів і відливів.

Новинні агентства в жовтні 2013 року вже повідомили про будівництво компанією дивної чотириповерхової споруди на одній із барж у бухті Сан-Франциско. Чи збирається корпорація повторити знаменитий “Філадельфійський експеримент”, чи будує свій довгоочікуваний корабель-сервер – досі залишається незрозумілим.

Корабель-сервер / ©Karl Mondon/Bay Area News Group
Корабель-сервер / ©Karl Mondon/Bay Area News Group

Клавіатура на руці

Google Glass, окуляри доповненої реальності, незабаром, за задумом їхніх творців, радикально змінять повсякденне життя своїх користувачів. Цілком можливо, що вже через кілька років Google Glass стане таким же звичайним гаджетом, як мобільні телефони в наш час.

Але під час їх використання може виникнути низка проблем. Як, наприклад, віддати голосом команду “розумним окулярам”, якщо перебуваєш на галасливій вечірці?

Останні новини:  Армія США отримає вдосконалену систему гіперзвукової зброї: ураження цілей на великих відстанях і швидкість понад 5 Махів

Google вирішив подбати і про це.

Завдяки отриманому торік патенту, “розумні окуляри” зможуть за необхідності проєктувати віртуальну клавіатуру на руку клієнта, фактично перетворюючи її на аналог сенсорного екрана для смартфона.

Клавіатура на руці / ©US Patent and Trade Office
Клавіатура на руці / ©US Patent and Trade Office

Татуювання з вбудованим мікрофоном

Ще одну можливість передавати команди в шумному місці надає оригінальне татуювання, запатентоване Google. Inc ще два роки тому. Невелика друкована схема на шкірі горла міститиме мікрофон і бездротовий передавач, які дадуть змогу користувачеві керувати своїм смартфоном навіть дуже тихим голосом.

Новий винахід допоможе також роботодавцям і правоохоронним органам: варто додати до татуювання невеликий гальванічний сенсор зі світлодіодом, як схема перетвориться на чудовий детектор брехні.

Палиця-камера

Колекція фотографій від сервісу Google Maps буквально розкрила найпотаємніші куточки світу для громадян Мережі. Тепер можна віртуально помандрувати одноповерховою Америкою або в африканській савані, не встаючи зі зручного крісла.

Крім Google-автомобілів, що фотографують околиці на дорогах і міських вулицях багатьох країн в усьому світі, корпорація залучила і туристів, які знімають за допомогою спеціальних камер, встановлених у рюкзаках, 360-градусні панорами в горах і долинах Північної Америки – там, де не проїде жоден позашляховик.

Але Google. Inc. навіть цього виявилося замало. У 2013 році компанія отримала патент на трекінгову палицю з вбудованими сенсорами для встановлення місця розташування, і камерами, що фотографують щоразу, коли палиця торкається землі.

Останні новини:  Армія США отримає вдосконалену систему гіперзвукової зброї: ураження цілей на великих відстанях і швидкість понад 5 Махів

Нова технологія допоможе не тільки фотографам, які працюють на корпорацію, а й звичайним туристам, а також літнім людям, які використовують палицю під час ходьби.

Програма для поділу ресторанного рахунку

Уявіть, ви пішли з компанією друзів у ресторан. Офіціант приносить під кінець свята рахунок, кожен з учасників при цьому викладає суму за своє замовлення. Але що робити, якщо хтось забув, що замовляв? Буває й так, що в когось бракує готівки – не викладати ж кожному свою кредитку для оплати?

Програма для поділу ресторанного рахунку скоро стане реальністю / ©gorevoy.net

Щоб уникнути в майбутньому таких неприємних сцен, Google торік отримав патент на додаток для смартфонів, який не тільки точно обчислює, скільки кожен заборгував ресторану, а й дає змогу автоматично переказати необхідну суму на рахунок одного з гостей закладу, а той потім спокійно виплачує офіціантові необхідну суму зі своєї кредитної картки.

Сердечко з рук

Знаменитий жест став фірмовим для кантрі-співачки Тейлор Свіфт, що не завадило пошуковику-гіганту подати 2011 року заявку на отримання патенту на “сердечко з рук”.

Знаменитий жест Тейлор Свіфт / ©posh24.com

Але на відміну від поп-зірки, Google не збирається з його допомогою освідчуватися в коханні своїм шанувальникам. “Сердечко” послужить жестовою командою для Google Glass – зробити миттєву фотографію об’єкта, що зацікавив, яку можна потім відразу ж опублікувати, наприклад, у соціальній мережі або надіслати одному з друзів.

Сердечко з рук / ©US Patent and Trade Office


cikavosti.com