Що відбувається зі здоров’ям, якщо вчасно не лікувати зуби

14.04.2024   18:31    396

Саме час записатися до свого стоматолога!

Відвідувати стоматолога двічі на рік, негайно лікувати зуби при перших же проявах карієсу і ніколи не доводити справу до тієї стадії, коли вже потрібна серйозна реставрація — це все в ідеалі. А на ділі ми частенько відкладаємо лікування – через брак часу, грошей або просто звичного страху перед стоматологом. Але ось що відбувається з нашим здоров’ям, поки ми не лікуємо карієс і, всупереч досвіду і здоровому глузду, чекаємо, що «саме пройде».


Руйнуються стінки зуба

Здорові зуби досить стійкі до впливу, а щоб його зламати, потрібно докласти досить велике зусилля. Але якщо є хоча б невелике пошкодження — наприклад, викликане карієсом — стінки стають менш міцними і ламаються навіть від невеликого впливу. Так що чим довше ви не лікуєте хворий зуб, тим вище ризик в результаті втратити зуб.

Останні новини:  Яка гімнастика допоможе при захворюваннях серцево-судинної системи

Порушується обмін речовин

Хворі зуби не дозволяють ретельно пережовувати їжу, і в шлунок вона потрапляє в «необробленому» стані. Це ускладнює її перетравлення, погано позначається на загальному стані шлунково-кишкового тракту і може привести до порушення обміну речовин.

Підвищується ризик хвороб шлунково-кишкового тракту

Якщо вчасно не лікувати зуби, може розвинутися пародонтит — захворювання, що вражає м’які тканини і здатне привести до втрати зубів. А ще інфекція, що викликає пародонтит, може серйозно підточити імунітет і привести до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, панкреатиту та інших. До речі, якщо вчасно не видаляти зубний камінь, ймовірність розвитку пародонтиту багаторазово зростає.

Останні новини:  Симптоми, які вказують на дефіцит тестостерону у чоловіків

Може розвинутися цукровий діабет

Чим сильніше запалені ваші ясна, тим вище рівень цукру в крові — пряму залежність між цими станами організму підтвердили вже кілька великих досліджень. Більш того, ці ж дослідження підтвердили, що після лікування зубів і ясен рівень глюкози в крові повертався в норму. Так що стежте за станом зубів і ясен — це особливо важливо, якщо у вас є схильність до діабету або випадки цього захворювання були у ваших найближчих родичів.

Останні новини:  5 очевидних і не дуже плюсів ранкової зарядки

Підвищується загроза викидня

Недаремно жінкам, які планують вагітність, рекомендують ретельно обстежити стан порожнини рота і провести лікування. Інфекції, що утворюються в хворих зубах і яснах, здатні вплинути на розвиток плода і підвищити в 7 разів ризик невиношуваність вагітності.

Серце і судини опиняються під загрозою

Дослідження, результати якого були опубліковані в минулому році, підтвердило: здоров’я нашого серця можна буквально передбачити по зубах. Кожен незалічений зуб підвищує ризик розвитку серцевого нападу в два рази. Крім того, підвищується ризик інсульту, інфаркту, серцевої недостатності та ішемічної хвороби серця. Крім того, інфекції, які розвиваються в уражених карієсом зубах, можуть викликати запалення стінок судин і спровокувати утворення тромбів.