Що руйнує нирки: 6 поширених чинників

20.04.2024   22:31    1443

Людина може жити повноцінним життям і не здогадуватися про проблеми зі здоров’ям, навіть якщо його нирки функціонують лише на 20%. Тому поступове руйнування нирок може довгий час залишатися непоміченим, і проблема може виявитися занадто пізно. При цьому найпоширеніші звички можуть стати причиною руйнування цього життєво важливого органу.


Солодка газована вода

На думку вчених, споживання двох і більше газованих напоїв в день може провокувати захворювання нирок. Як правило, в сечі тих, хто споживав газовану воду у великих кількостях, міститься білок, який є першою ознакою руйнування органу.

Останні новини:  П’ять симптомів раку, на які потрібно звернути увагу

Куріння

Ця шкідлива звичка безпосередньо пов’язана з розвитком атеросклерозу – ураження артерій по всьому організму, що, в свою чергу, позначається на кровопостачанні всіх органів, в тому числі нирок. Дослідники стверджують, що достатньо двох сигарет в день, щоб число ендотеліальних клітин в крові збільшилася вдвічі. Це свідчить про пошкодження артеріальних судин.

Алкоголь

Вміщені в спиртних напоях токсини руйнують не тільки печінку, але і нирки. Як стверджують вчені, вживання алкоголю виключно в помірних кількостях допоможе уникнути захворювання нирок.

Дефіцит вітаміну B6 і магнію

Брак вітаміну в організмі підвищує ризик утворення каменів у нирках. Для достатнього постачання організму цим вітаміном краще підійде риба, горох, яловича печінка, картопля, крохмалисті овочі і фрукти (крім цитрусів). Без магнію організм не може повноцінно засвоювати кальцій, що може привести до його надмірного накопичення і утворення каменів. Рекомендується для заповнення дефіциту магнію додати в раціон зелені листові овочі, бобові, насіння і горіхи.

Останні новини:  Медики перерахували напої, які допомагають позбутися від набряків

Недостатнє споживання води

Нирки для нормального функціонування потребують стабільного водопостачання. При недоліках рідини в крові можуть почати накопичуватися токсини, так як води може не вистачати для виведення їх з нирок. Вчені рекомендують випивати в день не менше 12 склянок води.

Багато білків

Як встановили вчені з Гарвардського університету, надмірна кількість білка в раціоні може завдати серйозної шкоди ниркам. Продуктом засвоєння білків є аміак-токсин, нейтралізацією якого займаються якраз нирки. Чим більше білка, тим більше навантаження на нирки, яка з часом може привести до зниження ниркової функції.

Нирки являють собою унікальний орган, що виробляє гормони, фільтруючий кров, що відповідає за сечовиділення і підтримання кислотно-лужного балансу. Без нирок функціонування організму неможливо.

Останні новини:  Дефіцит цього вітаміну підвищує ризик гіпертонії